11 užitočných návykov pred spaním, ktoré pomôžu zachrániť váš vzťah.

Mnoho párov si ani neuvedomuje, že spoločn áčinnosť pred spaním môže výrazne ovplyvniť kvalitu vzťahu. Psychológovia tvrdia, že medzi partnermi je mimoriadne nevyhnutné dobré zdravie a emočná intimita. Obzvlášť užitočný je spoločný spánok.

Napriek mnohým problémom v podobe ťahania prikrývky, chrápania, a všetko súvisiace zo spánkom. Čas strávený v spoločnom lôžku prispieva k vzniku pocitu bezpečia a znižovania hladiny stresového hormónu – kortizolu.

Sen o milencoch

 1. Telefón a iné..
  Výskumi ukázali, že používanie pomôcok pred spaním potláča produkciu oxytocínu – špeciálny hormón, ktorý je zodpovedný za našu emocionálnu blízkosť a náklonnosť. Preto páry, ktoré chcú zachrániť svoje neisté pocity, by mali vypnúť mobilné zariadenia od 21:00.
  sen v láske
 2. Žiadne pracovné udalosti v posteli
  Deň pracovného pokoja býva niekedy napätý,  aj keď sme v komfortnej posteli, nemôžeme sa uvoľniť a prestať premýšľať o práci. Niektorí dokonca prinesú počítač do postele, aby skontrolovali poštu alebo odpovedali na dôležitú správu. Je potrebné úplne odstrániť tento zlý zvyk a tráviť všetok večerný čas s milovanou osobou. Pamätajte, že ráno je múdrejší ako večer.
  sen v láske
 3. Spoločne chodte do postele
  Moderný rytmus života nedovoľuje zaľúbeným ľuďom tráviť veľa času spoločne. Napriek tomu aj po práci mnohí manželia zanedbávajú navzájom svoju spoločnosť a idú spať v rôznych časoch. Je čas bojovať proti tejto závislosti! Podľa vynikajúceho psychológa Kurta Smitha šťastné páry si čistia zuby spolu a idú spať súčasne .
  sen v láske
 4. Dodržiavanie rituálov
  Opakovanie rovnakých činností každý večer je vynikajúcou pomôckou pre dobrý spánok. Mnohé páry si spolu pripravujú oblečenie na ráno, dávajú jedlo do chladničky, sprchujú sa alebo si čistia zuby. Psychológovia potvrdzujú, že po takýchto činnostiach sa vzťah stane dôvernejším.
  sen v láske
 5. Mentálne rozhovory
  Je veľmi dôležité venovať pozornosť vzájomným pocitom. S najväčšou pravdepodobnosťou vy alebo váš partner nepotrebujete pomoc tu a teraz. Napriek tomu je dôležité  aby vás  niekto mohol počúvať. Tiež, pred spaním, je dôležité zabudnúť na všetky denné problémy a jednoducho si vychutnávať navzájom svoju spoločnosť.
  sen v láske
 6. Objasnenie vzťahov
  Pohádať sa pred spaním nie je dobrý nápad. S najväčšou pravdepodobnosťou bude problém nočné spory vyriešiť. Toto všetko len škodí vášmu pokojnému spánku a uberáte si s pekného vzťahu.
  sen v láske
 7. Územie bez detí
  Samozrejme, môžete nechať dieťa vstúpiť do vašej postele , ak by sa niečoho strachovalo uprostred noci. Je to však jednorázová udalosť, ktorá by sa nemala stať pravidelnosťou. Je potrebné si uvedomiť, že osobné lôžko je veľmi intímne miesto, kde by mali byť dospelí sami.
  sen v láske
 8. Územie bez domácich zvierat
  Rovnaké pravidlo platí pre domáce zvieratá. Mačka alebo pes by mali mať oddelené miesto na odpočinok a spánok. Navyše, väčšina zvierat je v noci veľmi nepokojná, takže šance k dobrému spánku sú obmedzené.
  sen v láske
 9. Žiadny alkohol
  Myslíte si, že pohárik dobrého vína pred spaním prispeje k intímnej atmosfére? To nie je úplne pravda. Faktom je, že užívanie alkoholu vo večerných hodinách ovplyvňuje obdobie spánku.Váš výsledok – obaja sa zobudíte unavený a podráždený.
  sen v láske
 10. Relaxačná masáž
  Príjemné pocity pred spaním! Masáž vám pomôže nielen relaxovať a naladiť sa na spánok, ale tiež vás zblíži ako pár.
  sen v láske
 11. Teplá náruč
  Kdeže bez objatia pred spaním?! Psychológovia trvajú na výhodách objatia, táto forma fyzickej intimity prispieva k uvoľneniu a spôsobuje príjemné emócie.
  sen v láske

A ako trávite drahocenný čas pred spaním ? Vy a Vaša druhá polovička máte špeciálne tradície? Nezabudnite zdieľať svoje skúsenosti s ostatnými čitateľmi v komentároch.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like