Tenisová lopta môže byť všetko, čo budete potrebovať na zmiernenie bolesti sedacieho nervu

Sedacie nervy -je najdlhší nerv v tele, a keď je podráždený alebo stlačený, môže spôsobiť neznesiteľnú bolesť, necitlivosť a brnenie v dolnej časti chrbta cez zadok až k nohám .

Podľa Mayo Clinic: 
„Ischias odkazuje na bolesť, ktorá vyžaruje pozdĺž dráhy sedacieho nervu, ktorý sa rozprestiera od spodnej časti chrbta prostredníctvom vašich stehien a zadku a dole na každú nohu. Spazia pravdepodobne postihuje iba jednu stranu tela.

Ischias dochádza najčastejšie pri herniated disk, kostného výbežku na chrbte alebo pri zúžení chrbtice (spinálnej stenóza) stláča časť nervu. To spôsobuje zápal, bolesť a často nejakú necitlivosť v postihnutej oblasti. „

Pretože lieky proti bolesti iba potlačia príznaky tejto choroby, väčšina ľudí zvyčajne využíva pravidelnú jogu.

Existuje však extrémne účinný spôsob, ako upokojiť bolesť pomocou tenisovej loptičky. Tento trik zmierňuje napätie vo svaloch a podporuje tok krvi, čo zabezpečí správne zásobovanie potrebnými živinami v postihnutej oblasti.

Tu sú potrebné odporúčania, ktoré vám pomôžu zmierniť bolesť  ischiasu s tenisovou loptou:
Ľahnite si a umiestnite tenisovú loptičku pod chrbát. Začnite sa pohybovať na miesto vášho ischiatického nervu, ktorý sa pohybuje po nohe. Nedotýkajte sa príliš tvrdo a stlačte oblasť približne na 20 sekúnd.

Môžete tiež umiestniť viac tenisových loptičiek pod celú nohu, aby ste zvýšili tlak.

Takisto držte loptu v ruke a veďte ju pozdĺž prednej časti tela, začínajúc krkom a choďte dole do bokov.

Uistite sa však, že ste sa poradili s lekárom skôr, než sa pokúsite použiť túto metódu ako alternatívny spôsob, ako zmierniť bolesť sedacieho nervu .
zdroj: fitchhacker ru

You Might Also Like