8 vedeckých dôkazov, ako predĺžiť mladosť!

closeup portrait of lovely redheaded woman getting microdermabrasion procedure in a beauty salon

Od nepamäti hľadali ľudia zázračnú liečbu, ktorá pomáha zachovať večnú mladosť. Dlhý život sa o to pokúšali mnohými rôznymi spôsobmi. Tajomstvo večnej mladosti bolo skúšané vedcami, alchymistami, lekármi a kňazmi.

Najzaujímavejšie, často aj nebezpečné pre zdravie, boli varianty omladzovania. Napríklad  Kleopatra sa pokúsila predĺžiť svoju mladosť rozpustením perál v octe a piť tento smrteľný koktail pred večerou. Ale či je to skutočne pravda to nevieme.

Cleopatra

V starom Ríme sa verilo, že zdrojom dlhovekosti je krv, najmä mladí ľudia tomu verili. Po skončení bojov gladiátorov sa veľa starých mužov dostalo do arény a umylo sa krvou ranených a zabitých.

Lekár XII. Storočia ako liek na mladosť používal prášok vyrobený z múmie ukradnutý v Egypte. Bola mu pripisovaná magická  moc, ako aj s ostatnými pozostatkami zosnulého.

Aj keď sa nikdy nenašiel elixír mladosti , moderná veda dosiahla v tomto smere významné výsledky. Existuje niekoľko vedecky podložených spôsobov, ako predĺžiť mladosť a predĺžiť dĺžku života.

Večná mladosť

 1. Neprejedať sa
  Všetci dlhožijúci ľudia na svete – aspoň v Japonsku,  v Taliansku, dokonca aj na Kaukaze – jedia veľmi málo. Ide o to, že teraz spravidla jeme oveľa viac ako naše telo potrebuje, čo sa vyvinulo v dôsledku veľkého množstva fyzickej námahy a chronického nedostatku jedla.storočnýchPokusy ukázali, že u primátov, ktorí boli obmedzovaní diétami a stravovali sa podľa určitej doby, zlepšil sa im metabolizmus, zvýšila sa činnosť svalov a mozgu, rovnako sa znížilo percento ochorení a úmrtí z cukrovky, rakoviny a kardiovaskulárnych ochorení.
 2. Dodržiavajte diétu
  Je preukázané, že nadmerné solenie spôsobuje hypertenziu a v dôsledku toho aj včasnú mozgovú príhodu. Cukor je tiež na príčine mnohým problémom – zhoršuje prácu mozgu a srdca a čo je najdôležitejšie – poškodzuje pankreas, vyvoláva cukrovku, obezitu a skorú smrť.diétaDodržiavanie stredomorskej stravy môže byť ďalším faktorom, ktorý pomôže spomaľovať starnutie. Stredomorská strava zahŕňa zeleninu, fazuľa, hrášok, ovocie, olivový olej, ryby, hydinu a orechy. Je to nízkokalorická a nízkotučná strava, bohatá na vlákninu, draslík, vitamíny C a K.

  víno

  Ďalšou dôležitou zložkou stredomorskej stravy je víno, ktoré obsahuje komplex minerálnych látok (katechínov, resveratrol, kvercetín), zlepšuje funkciu kardiovaskulárneho systému.

  Podľa vedeckých údajov, stredomorská strava spomaľuje proces starnutia, rovnako ako znižuje pravdepodobnosť vzniku cukrovky druhého typu o 16% s rakovinou – o 7%, ischemická choroba srdca – o 26%.

 3. Športujte
   Fyzické cvičenia sú kľúčovou súčasťou zdravého životného štýlu. Podľa vedcov pravidelné cvičenie môže prekonať akúkoľvek chorobu – od rakoviny až po obezitu.športFyzická aktivita pomohla zdravým ľuďom znížiť pravdepodobnosť artritídy o 48%, znížila pravdepodobnosť výskytu Alzheimerovej choroby o 50% a znížila úzkosť o 48%.

  V dôsledku stresu a depresie odporúčajú vedci chodiť na prechádzku alebo na kratšie cyklotrasi. Bez ohľadu na to, koľko kilometrov prejdete, výsledok bude mať pozitívny vplyv na vaše telo.

 4. Jedzte ovocie
  Analýza histórie chorôb a denníkov stoviek tisíc ľudí ukázala, že žijú podstatne dlhšie ako tí, ktorí nejedia aspoň päť porcií ovocia a zeleniny denne.ovocnýOvocie a zelenina majú veľa rôznych výhod, ale hlavnou vecou sú antioxidanty, ktoré v tele bojujú s aktívnymi kyslíkovými formami poškodzujúcimi bunky. Podľa odborníkov je lepšie jesť rôzne druhy zeleniny, ovocia a bobúľ, a nie len jesť 5 jabĺk denne.
 5. Menej stresu
  V stave stresu je ľudský imunitný systém poškodený, čo vedie k vysokému riziku rôznych chorôb. Nepríjemné bonusy sú vačky pod očami, vrásky, šedivé vlasy a chronická únava.stresVedci dokázali, že konštantný stres môže spôsobiť ochorenie srdca, cukrovku, obezitu, rakovinu, astmu a depresiu. Stres prispieva k starnutiu tela a nástupu chorôb súvisiacich s vekom.

  Ak chcete prežiť dlhý život, musíte sa naučiť vyrovnávať sa so stresom a úzkosťou. Aby ste to dosiahli, musíte správne jesť, cvičiť a spať.

 6. Prestaňte fajčiť 
  Fajčenie vedie k ochoreniam kardiovaskulárneho systému, rakovine pľúc, problémom s kožou a zubami. Podľa štúdií v Amerike je celková úmrtnosť fajčiarov (mužov aj žien) trikrát vyššia ako u nefajčiarov.fajčenieSmrť spôsobená fajčením zodpovedá za každé z piatich úmrtí. Ochorenia, z ktorých najčastejšie umierajú fajčiari, sú rakovina, respiračné a cievne ochorenia.

  Ak potrebujete dôvod prestať fajčiť, premýšľajte nad tým: každý mesiac, strávený bez cigariet, pridáva niekoľko dní do vášho života.

 7. Používajte moduly gadget
  Moderná technológia – skvelí pomocníci pri udržiavaní zdravého životného štýlu. Teraz môžete rýchlo a lacno zhromažďovať všetky informácie o svojom tele, pomocou mobilných aplikácií, fitness náramkov alebo telových snímačov.gadgetsNapríklad kardiograf Cardia Mobile je kardio monitor, ktorý sa dá pripojiť k zadnej strane smartfónu. Na čítanie svedectva je potrebné pripevniť prsty k obom senzorom na 30 sekúnd. Prijaté dáta budú k dispozícii v mobilnej aplikácii, čo pomôže vytlačiť svedectvo lekára.

  náramok

  Sledovač pohybu Xiaomi Mi Band 1S Pulse je vyrobený vo forme náramku a umožňuje sledovať údaje o fyzickej aktivite. Šikovná aplikácia pre mobilné zariadenia s podrobnými štatistikami úspešných krokov, spálenými kalóriami a kvalitou spánku.

  S gadget je vynikajúca motivácia začať zdravý životný štýl práve teraz. Takže máte možnosť sledovať vaše zdravie v „živom“ a vidieť tie najmenšie zmeny v tele.

 8. Starajte sa o seba
  Existujú projekty, ktorých účelom je študovať medicínske spôsoby predlžovania mládeže. Takéto spoločnosti vykonávajú klinické skúšky liekov na starobu.lekárstvoJedným z takýchto projektov je Open Longevity. Táto komunita, ktorej úlohou je vykonávať klinické skúšky liekov, ktoré pomáhajú spomaliť starnutie. Môžete sa podieľať na projekte ako dobrovoľník alebo pacient.

  V zozname osvedčených metód predlžovania životného cyklu je pravidelné užívanie malých dávok aspirínu od približne 50 rokov.

  Zistilo sa, že výsledné zriedenie krvi znižuje riziko srdcových infarktov a mŕtvice a nedávno vedci zistili, že výskyt niekoľkých typov rakoviny – pažeráka, žalúdka, čreva a rakoviny prostaty -zase znižuje paralen.

V každom človeku drieme tajomstvo večnej mladosti a dlhý život. Čím skôr človek myslí na zdravie a začína sa zaoberať sám sebou, tým dlhšie môže udržať fyzickú aktivitu tela, silu ducha a jasnú myseľ. Bez ohľadu na to, ako ste zaneprázdnení, snažte sa venovať najmenej hodinu denne svojmu neoceniteľnému zdraviu.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like