10 zmien, ktoré sa objavia, ak začnete piť kefír každý deň!

Je známy takmer každému už od detstva. Kefír alebo aj jogurtový nápoj sa stal súčasťou jedálnička mnohých žien, ktoré sa rozhodli skončiť boj s nadváhou. Pomôcť vám môže aj s viacerými zdravotnými problémami, ktoré máte. S čím všetkým môže pomôcť a prečo je taký prospešný sa dozviete v článku.

Normalizuje hladinu cukru v krvi

V roku 2015 odborníci vypracovali štúdiu, ktorá dokázala, že konzumáciou kefíru každý deň môžete znížiť hladinu cukru v krvi. Samozrejme, výsledky sa dostavia až po pár mesiacoch. Znamená to však, že tento lahodný mliečny nápoj môže pomôcť pri boji s cukrovkou.

dojčenie môže piť kefír

Znižuje hladinu cholesterolu

Je dlhodobo známe, že kefír pomáha znižovať hladinu cholesterolu. Súčasťou tejto štúdie bol experiment, pre ktorý sa vybrali ľudia, ktorí denne vypili 4 poháre kefíru. Po vyše dvoch mesiacoch u väčšiny z nich výrazne klesol cholesterol.

Preč s laktózovou intoleranciou

Ľudia, ktorí trpia laktózovou intoleranciou môžu bez problémov denne piť kefír. Je to hlavne kvôli tomu, že baktérie, ktoré sa v ňom nachádzajú zneškodnia väčšinu sacharidov. Štúdia, ktorá sa konala v roku 2003 zistila, že ľudia, ktorí pravidelne konzumovali kefír, lepšie trávili laktózu. Preto sa ľahko môže stať, že prekonajú aj laktózovú intoleranciu.

Silnejšie kosti

Známa choroba osteoporóza je spôsobovaná zhoršovaním stavu kostného tkaniva. Trpia ňou najmä starší ľudia, ktorí sú v dôsledku toho viac náchylní na zlomeniny. Konzumovaním dostatočného množstva vápnika môžete predísť tomuto ochoreniu alebo aspoň spomaliť jeho príchod.

Lepšie trávenie

Probiotiká, ktoré kefír obsahuje pomáhajú obnoviť rovnováhu užitočných baktérií v črevách a tak normalizovať tráviaci proces. Po čase zmizne nadúvanie a výrazne to ovplyvní aj váš celkový vzhľad. Kefír je navyše veľmi účinný po hnačke kedy obnoví fungovanie vášho tráviaceho traktu. Odporúča sa tiež pri žalúdočných problémoch a vredoch.

Alergia zmizne

Vedci zistili, že kefír môže zvieratám pomôcť potlačiť alergické reakcie či astmu. Kefír môže byť liečivý nápoj na boj proti alergickej bronchiálnej astmy. V súčastnosti však stále prebiehajú ďalšie pokusy a experimenty.

Zlepšuje imunitu

Kefír má schopnosť stimulovať imunitný systém. Už dlhé roky sa kefír používa na prevenciu akýchkoľvek chorôb či už u detí alebo dospelých. Stimuluje napríklad syntézu ochranných látok v krvi a tak pomáha bojovať proti vírusom. V roku 2005 laboratórne testy ukázali, že konzumáciou mliečnych výrobkov si môžete pomôcť pri liečbe nádorov.

Posila pre kardiovaskulárny systém

Podľa mnohých štúdií dokáže kefír znížiť krvný tlak a zabrániť tachykardii. Okrem toho dokáže predísť aj iným kardiovaskulárnym problémom.

Odstráni zubný kaz

Probiotiká, ktoré kefír obsahuje majú antikariogénne vlastnosti. Práve preto môže byť kefír účinnou pomôckou pre odstránenie zubného kazu. Svojím účinkom môže pripomínať známy fluór, ktorý používajú zubári.

Zlepšuje náladu

Ľudia, ktorí denne konzumujú kefír hovoria nie len to, že sa im celkovo zmenilo trávenie, ale tiež hlásia oveľa lepšiu náladu. Kefír znižuje hladinu kortizolu, ktorý má na starosti vaše zlé nálady či stres. Taktiež ním môžete zahnať bolesť brucha, spôsobenú vypätými situáciami.

zdroj: adme.ru

You Might Also Like