16: 8 Táto diéta môže skutočne pomôcť chudnúť!

Koľko diét ste vyskúšali za svoj život? Ak ste neboli spokojné so svojou postavou, tak určite aspoň jednu. Momentálne je najnovším hitom diéta, ktorá sa nazýva jednoducho 16:8. Podľa najnovších výskumov vám môže pomôcť pri chudnutí a to celkom úspešne. Taktiež znižuje krvný tlak, čo je dobrá správa pre všetkých, ktorí naň trpia.

 čo je diéta 16: 8

Aj keď je pôst často odsudzovaný, už naši predkovia vedeli, že je pre telo dobrý. Pôsty sa držali v spojení s tradíciami a kultúrou a až v dnešnom modernom svete sa na ne pozeráme ako na niečo zlé.

Princíp 16:8 znamená, že 16 hodín pôstujete, 8 hodín jete. Aj keď sa vám to môže zdať zvláštne, mnoho ľudí, ktorí vynechávajú raňajky tak vlastne žije. To, že nechudnú má svoj dôvod- jedia nezdravo.

Pôst si môžete naordinovať v intervaloch, aké vám vyhovujú.

16 hodín bez jedla sa môže zdať ako mučenie, no vezmite si to takto. Ak by ste tých 8 hodín rozdelili na jedenie od 10:00 do 18:00, väčšinu pôstu vlastne prespíte. To je celkom dobrá správa.

Nová štúdia bola publikovaná v Nutritiun and Healthy Aging a vedci sledovali 23 obéznych mužov a žien, ktorí začali dodržiavať diétu 16:8 na celých 12 týždňov. Vedci túto skupinu ľudí porovnávali s kontrolnou skupinou, ktorá jedla normálne.

Jeden deň pôstu: Čo urobí s našim telom?

Počas 16 hodinového pôstu mohli dobrovoľníci piť len čistú vodu, čierny čaj a kávu. Počas 8 hodín mohli jesť čokoľvek. Po 12 týždňoch boli výsledky jasné. Všetkým sa znížil krvný tlak a jedli asi o 350 kalórií menej ako kontrolná skupina. To spôsobilo úbytok hmotnosti.
Woman choosing between salad and chips

Keďže sa jednalo o malú štúdiu, je ťažké vyvodiť nejaké presné závery. Každopádne štúdia sa robila na ľuďoch, ktorí už boli obézny, preto je otázne, či by fungovala aj na bežného človeka, ktorý chce schudnúť pár kíl. Tam si ešte na výsledky budeme musieť počkať.

zdroj: womenshealthmag.com

You Might Also Like