Ako si pripraviť kávu.

U takmer každej osoby ráno začína voňavou kávou . Niektorí dokonca ani nevedia, ako sa úplne prebudiť a bez toho by sa nerozveselili. Tento nápoj je skutočnou spásou pre unavenú osobu!

Aby bola káva skutočne povzbudzujúca a nastavila správny tón pre daný deň, budú potrebné nielen kvalitné zrná. Mali by ste tiež poznať užitočné triky.

Zoberte si týchto 9 tipov pre labužníkov tohoto moku  o tom, ako si správne pripraviť kávu .

Súvisiaci obrázok

Ako si pripraviť kávu

  1. Ak si chcete uvariť “ turka“, vezmite asi 1-2 čajové lyžičky mletej kávy na pohár vody. Aby bola káva silná, urobte niekoľko úkonov. Priveďte kávu do varu, odstránime z tepla, odstránime penu a premiešame. Potom ju opäť umiestnite na šporák. Opakujeme celý proces trikrát.
  2. Pre jemnú chuť by ste mali do nápoja pridať polovicu čajovej lyžičky masla. Táto káva je dosť osviežujúca a dodá energiu viac ako 6 hodín.
  3. Pre znalcov trpkej chuti zŕn nasledujúca rada: po prvé, prepečieme zrná, potom pridajte vodu.
  4. Pri príprave voňavejšej kávy použijeme kardamón, vanilku, škoricu, muškátový oriešok alebo klinček na chuť. Pridajte vybrané korenie do mletej kávy a zmes vložte na oheň. Keď sa objaví ľahká aróma, nalejte do vody.
  5. Preliať kávu bez sedimentov môže byť bez problémov ak  postupujeme-  pol polievkovej lyžice vody. O minútu neskôr sa  usadí a káva sa môže zaliať’bez filtrácie.
  6. Pripravte si karamelové espresso : do kávy pridajte 1/2 lyžičky. trstinový cukor a zahrejte zmes  na malom ohni, potom zalejte vodou.
  7. Ak chcete dosiahnuť čokoládovú chuť, pridajte čajovú lyžičku kakaového prášku do horúceho nápoja a premiešajte.
  8. Tvrdá voda zhoršuje chuť kávy. Ak chcete mať príjemnú chuť, použite nekarbonizovanú vodu s nízkym obsahom minerálov.
  9. Mal by sa  zahriať pohár, a potom do neho nalievame kávu, aby nápoj roztvoril svoju vôňu naplno.

Lahodná káva -prísľub vynikajúcej nálady, takže tieto detaily varenia sú nevyhnutné na to, aby ste si ju užili!
Zdroj: sovkusom ru

You Might Also Like