Celulitída – ako ju odstrániť

Žiadnej žene asi netreba vysvetľovať, čo to je celulitída alebo ak chcete „pomarančová koža“  tento estetický problém na vlastnej koži spozná väčšina žien bez ohľadu na vek a hmotnosť. Celulitída sa prejavuje nepeknými jamkami či hrbolčekmi na koži, a to hlavne v oblasti stehien a zadočku. Čo na celulitídu platí?

Príčina:

Celulitídy sa žena bohužiaľ už nikdy úplne nezbaví, pretože jej vznik je čiastočne daný genetikou a tiež je ovplyvnený ženským pohlavným hormónom estrogénom, ktorý znižuje prietok krvi touto oblasťou a podporuje zadržiavanie vody v tele. Na vzniku celulitídy však tiež má svoj podiel napr. Životný štýl, fajčenie, pitie alkoholu, stres, nedostatočný pitný režim, antikoncepcia, nadváha. A to sú práve oblasti, na ktoré je potrebné sa pri snahe o zmiernenie prejavov celulitídy zamerať. Je však vhodné vziať to tzv. Z gruntu a riešiť všetky príčiny, ktoré ste schopná ovplyvniť.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt celulitída a jej odstranovanie

Ako postupovať:

1

V prvom rade na celulitídu platí, že vhodná je zmena jedálnička tak, aby bola strava vyvážená, a dodržiavanie pravidelného pitného režimu (najlepšie 3 litre nesladenej vody denne).

2

Ďalej by ste mali do svojho programu zahrnúť viac športu, najlepšie sú aktivity zamerané na problematickú oblasť zadku a stehien (napr. Jazda na bicykli, beh alebo plávanie), pri ktorých sa táto oblasť viac prekrví a tiež spevní.

3

Pre zvýšenie prekrvenia problematickej oblasti sa tiež odporúča masírovanie tejto oblasti či jej kefovanie jemnou kefkou. Masáže môžete tiež vykonávať za pomoci špeciálnych krémov proti celulitíde.

Nič nepokazíte ani otužovaním a pravidelným chodením do sauny.

4

V špecializovaných kozmetických salónoch si tiež môžete dopriať veľmi odporúčanú masáž bankami alebo lymfatickú masáž, ktorá zvýši prietok lymfy problematickými partiami a pomôže tak telu zbaviť sa škodlivín. Pre dosiahnutie výsledkov v boji proti celulitíde je však potrebné vykonávať tieto masáže pravidelne, a to aspoň dvakrát týždenne, čo je bohužiaľ pomerne veľká investícia.

5

Ďalšou možnosťou v boji proti celulitíde je napr. Kavitácia, čiže bezbolestná liposukcia vykonávaná pomocou ultrazvuku.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like