Čo môžem jesť na noc?

Raňajkujte ako kráľ, s obedom sa podelte s  priateľom a večeru darujte nepriateľovi , hovorí to dobre známa porekadlo. Ale niekedy môže byť veľmi ťažké obmedziť hlad vo večerných hodinách, pretože telo vyžaduje niečo „malé“. Preto  porušujete svoj prísľub, že nebudete jesť po 18:00, a to spôsobí zbytočné priberanie a zlý spánok.

Avšak, ak si urobíte správne menu, potom môže byť večera  dokonca i na prospech. Zistite, čo máme jesť na noc , budete sa cítiť  skvele!

Súvisiaci obrázok

1. Ryby a biele mäso

 Mali by sme jesť tri hodiny pred spaním jeme najlepšie chudé ryby alebo biele mäso. Živočíšne bielkoviny nasýtia telo a utíšia pocit hladu po dlhú dobu.

2. Šalát z čerstvej zeleniny a byliniek

Zelenina a bylinky nielenže vám poskytujú vitamíny, ale budú sa dobre tráviť.  šalátu by malo byť viac ako dávka mäsa.

3. Kašu

Kaša na vode, večerné jedlo, hlavne ovsené vločky, nijako neovplyvňuje vašu postavu, ale len prospeje. Obsahuje melatonín, ktorý sa tiež nazýva hormón spánku.

Mimochodom, veľa obilnín obsahuje veľké množstvo horčíka, čo pomôže zmierniť nervové napätie po náročnom dni.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Orechy

4. Orechy

Vlašské orechy, lieskové orechy, mandle, pistácie sú veľmi užitočné a vydatné občerstvenie . Ale môžete jesť nie viac ako 40 gramov, pretože orechy majú veľmi vysoký obsah kalórií.

5. Výrobky z kyslého mlieka

Nízkotučným jogurtom alebo tvarohom  sa môžete osviežiť pred spánkom. Pre zníženie hladu, sú tieto produkty  prospešné pre gastrointestinálny trakt.

Pred odchodom do postele je najlepšie piť mätu alebo harmančekový čaj. Tieto nápoje dobre upokojujú a pomáhajú navodiť rýchlejší spánok.

Hlavná vec – nejedzte nič smažené, pikantné, mastné, a tiež pokrmy, ktoré pozostávajú z mnohých zložiek.
Zdroj: sovkusom. ru

You Might Also Like