PREČO SI VYJSŤ NA PRECHÁDZKU? POMÔŽE VÁM TO VO VŠETKÝCH SMEROCH

Ľudia sa delia na tých, ktorí majú radi prechádzky a tí, ktorí nenašli ich čaro. To je do značnej miery závislé od životného prostredia: dedinčania vedia viac o prechádzkach ako tí, ktorí žijú vo veľkých mestách.

Osobne pre mňa, chôdza je spôsob, ako tráviť čas nielen príjemne, ale to aj dobre využiť. Keď mám chuť urobiť niečo užitočné, odmením  samu seba prechádzkou. Prečítajte si o týchto prínosoch, ktoré dávajú prechádzky-potom budete chcieť ísť von častejšie.

Prečo je dôležité chodiť peši

  1. Prechádzka – druh meditácie

Aby si bol šťastný, vychutnávaj každý okamih. V skutočnosti, je pre nás dôležité len to čo je tu a teraz, minulosť a budúcnosť nemajú vplyv na spôsob, ako sa teraz cítime. Je oveľa ľahšie pociťovať seba pri vedomí počas prechádzky – vaše nohy sa pohybujú rytmicky, dýchanie sa prispôsobí tempu chôdze.

Žiadne ďalšie myšlienky vás nebudú rušiť pri chôdzi – len vy a okolitý svet. Chôdza meditácie – budhistická prax. Môžete sa stať viac pokojným a vyrovnaným človekom, ak budete pravidelne chodiť.

  1. Zostrenie vnemov

Keď sa prechádzate, vaše pocity sa odhaľulú a zaostrujú. Nič vám nebude brániť, môžete vychutnávať vône zhlboka, pozorne počúvať a jasne vidieť. Žiadne rozptyľovanie od vášho obľúbeného smartfónu, pozeráte sa okolo seba a ostrejšie cítite. Cítite sa živým. Spomeňte si, kedy ste sa takto naposledy cítili?

pexels.com

  1. Jednota s prírodou

Prechádzka pod holým nebom – ideálny liek na stres, nervové vyčerpanie a nadmerné emócie. Na prechádzke v meste, aj vy môžete splynúť s prírodou – len toľko,  zdvihnúť hlavu a pozrieť sa na nebo. Nevšedné zážitky? Zastaviť, pozrieť sa na západ slnka – to bude fungovať na vás lepšie ako antidepresíva.

  1. Dobrodružstvo

Prechádzka – to je vždy zábava. Nikdy neviete, čo sa stane počas prechádzky, koho tam stretnete. Zaujímavé zoznámenie sa , nezabudnuteľný obraz, poklad.Pozerajte sa so zvedavosťou na svet okolo seba, a každá prechádzka prinesie veľa nových zážitkov, nové skúsenosti. To vám pomôže lepšie pochopiť samého seba a svoj život, spoznávať svet okolo seba, zistíte to sami.

pexels.com

  1. Sloboda

Ľudia, ktorí sa radi prechádzajú, sa cítia byť slobodnými. Idem tam, kam chce ísť! Ak ste toho mali veľa v práci alebo doma, choďte sa poprechádzať. To vás zbaví pocitu z uzavretého priestoru. Tí, ktorí sa pravidelne vyberú na krátku prechádzku sa menej sťažujú na voľnosť v osobnom živote.

  1. Láska

Na prekonanie krízy v osobnom živote vám pomôžu prechádzky. Prechádzajte sa dvaja, to veľmi zbližuje.

V prípade, že prechádzka nebola vždy pre vás jasnou zábavou, začnite s krátkymi útokmi. Prejdite sa napríklad 15 minút. Pri tom – usmievajte sa na okoloidúcich ľudí, zdravte sa s nimi. Krásu možno nájsť kdekoľvek. Postupne zvyšujte svoje prechádzky na hodinové. Nezabudnite, že prechádzka má veľmi pozitívny vplyv na vaše fyzické zdravie.
zdroj: sovkusom ru

You Might Also Like