Zázrak menom paradajková šťava

Fresh made Tomato Juice on wooden background

Výroba chutnej domácej paradajkovej šťavy nie je príliš ťažká, ale nie každý má vo zvyku ju piť najmenej raz týždenne. Niekomu je protivná, ale po prečítaní nášho článku si ju určite obľúbite!

paradajková šťava bez soli  

Ako si môžete zlepšiť zdravie s paradajkovou šťavou, vám teraz prezradíme. 

NA ČO JE PARADAJKOVÁ ŠŤAVA DOBRÁ?

 Časté používanie tejto šťavy významne znižuje riziko niektorých vážnych ochorení . Faktom je, že paradajky obsahujú silný antioxidant – lykopén, ktorý nestráca svoje vlastnosti ani po pasterizácii!

paradajková šťava bez soliParadajková šťava znižuje množstvo cholesterolu v tele, a preto úspešne bojuje so srdcovými problémami . Japonskí vedci opakovane potvrdili, že takéto vlastnosti má draslík ktorý sa nachádza v paradajkách.

paradajková šťava fotografia

Nielen banány prispievajú k dobrej nálade. Paradajky môžu tiež poskytnúť telu dostatočnú dávku serotonínu .

náladové obrázky

Paradajková šťava tiež obsahuje veľké množstvo vitamínu C .  A preto dokonale posilňuje imunitný systém.

tvárový vitamín c

 Tí ktorí pijú paradajkovú šťavu pravidelne vedia, že je to aj ideálna potravina na chudnutie. Faktom je, že aj keď obsahuje proteíny, uhľohydráty a tuky,tak tých je tam veľmi málo. Preto je obsah kalórií v rajčiakoch iba 17 kcal na 100 g.

motivácia na chudnutiePokožka sa vám tiež odvďačí, ak začnete piť paradajkovú šťavu trochu častejšie. Paradajky obsahujú také veľké množstvo prospešných látok, že pokožka sa veľmi rýchlo očistí a získa zdravý vzhľad .

krásna pleť tváre

 Preto vám odporúčame si vyrobiť domácu paradajkovú šťavu, ktorá je veľmi prospešná pre vaše zdravie!

paradajková šťava

Rada pre tých, ktorí chcú stratiť pár kilogramov, odporúčame nahradiť aspoň jedno jedlo paradajkovou šťavou. Aby vám dobre trávilo, odporúčame vypiť pohár paradajkovej šťavy 20 minút pred jedlom.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like