Zoštíhlite japonskou technikou problematickú oblasť nôh a bokov

Japonské ženy uprednostňujú ľahké cviky, aby zostali fit a len zriedka silový tréning. Japonský tréner Kei Matsui radí dievčatám v oblasti  cvičenia nôh a bokov bez toho, aby sa zbytočne zapotili .

Dnes vám povieme, aké cvičenia vám pomôžu zoštíhliť nohy a zmenšiť brucho doma iba za pár minút denne.

cvičenie nôh doma

CVIČENIA NA NOHY A BOKY

Budete prekvapení, ale cvičenia na chudnutie nôh a bokov by sa mali robiť pred spaním. Preto, lebo svaly zostávajú v dobrom stave aj počas spánku. Tieto cvičenia vám umožňujú zlepšiť problémovú oblasť väčšiny žien – vnútorné stehná a čiastočne brucho.

cvičenie nôh

 Pred cvičením je lepšie sa rozcvičiť použiť cviky na zahriatie svalstva.

ŠTÍHLE NOHY A BOKY

  1. Ľahnite si na podlahu a zdvihnite nohy kolmo nad podlahu. Ak je ťažké udržať nohy v tejto polohe, môžete cvičiť s nohami a panvou mierne pri stene.
  2. Dajte ruky za hlavu a roztiahnite chrbát. Kolená môžu byť mierne ohnuté.
  1. Udržujte svoje nohy tak, aby sa vaše päty spojili. Z tejto polohy pomaly roztiahnite nohy do strán. Udržujte rovnováhu, a dávajte nohy od seba súčasne.
  2. Počas cviku budete cítiť, že je vnútorná časť stehna napnutá, je to normálne. Mali by ste pociťovať určité napätie, v žiadnom prípade necvičíme cez bolesť.
 1. Ak máte pocit, že svaly sú napnuté, vykonajte pružiaci cvik ktorý vykonáte tak, že spojené chodidlá dáme do písmena V a späť do pôvodnej polohy. Opakujte 20 krát.cvičenia na chudnutie nôh
ŠTÍHLE NOHY A PLOCHÉ BRUCHO
 1. Ležiaci na chrbte, položte ruky na trup. Chodidlá sú pretiahnuté.
 2. Držte nohy vo zvislej polohe. Spustite jednu nohu k podlahe bez toho, aby ste sa dotkli päty. Druhá noha je nehybná.
 3. Miernym tempom striedajte nohy. Nohy napodobňujú nožnice. Ak si potrebujete cvičenie sťažiť, nenechajte nohy v pravom uhle a sklopte ich trochu bližšie k podlahe. Vtedy budú aj brušné svaly maximálne zapojené. Zadok a stehná tiež. Opakujte 20 krát.cvičenie nôh doma

Výsledok nebude dlho trvať, po 2 týždňoch pravidelného tréningu si všimnete, že nohy a žalúdok sa stali pružnejšími. Ale neprestávajte cvičiť, výsledok bude dlhodobý až po 3 mesiacoch, buďte trpezliví.

 Nezabudnite, že akékoľvek cvičenie v kombinácii so správnou výživou zdvojnásobuje šancu mať krásne pružné telo, ktoré vám budú závidieť!

Zdroj: takprosto cc

You Might Also Like