Výhody citrónovej vody-Obrňte sa voči chorobám už teraz a naštartujte svoju imunitu a metabolizmus

Ukázalo sa, žeby sme nemali podceňovať citrónovú kôru a jej dužinu, pretože obsahujú obrovské množstvo vitamínov a minerálov.Výsledky štúdií ukázali, že citrónová šťava a citrónová kôra je v každodennom živote mimoriadne podhodnotená.
používanie citrónovej vody
Povieme vám, ako správne používať citróny, aby ste z nich získali maximálny úžitok. Pravdepodobne ste ani nehádali, aký vplyv by mohli mať na zdravie. Citrónová voda pripravená takým neobvyklým spôsobom je skutočnou vitamínovou bombou.

 používanie citrónovej vody
Citrónová voda sa odporúča piť každý deň nalačno na správne naštartovanie metabolizmu. Nie je to vôbec nadarmo, pretože jej účinky sú skutočne významné. Citrónová šťava obsahuje neuveriteľné množstvo vitamínov, ale aj mikroprvkov, o ktorých bežný človek takmer nič nevie.

Ako ho pripraviť

Ak ste nevedeli, ako z citrónov vyťažiť čo najviac, potom budete prekvapení týmto neobvyklým spôsobom spracovania. Citróny by ste mali prevariť, aby ste vylúhovali všetky pozitívne vlastnosti exotického produktu. Týmto spôsobom vám vznikne skutočná citrónová voda. Taká, akú v krajinách prirodzeného výskytu citrónovníkov pijú pravidelne a sú celoročne zdraví.

používanie citrónovej vody

Pripravte si 6 kusov celých citrónov, ktoré dobre umyte. Naplňte si stredne veľký hrniec do polovice čistou vodou a dajte ju variť. Citróny si prekrojte na polovice a keď voda zovrie, vložte ich do nej a nechajte variť 3 minúty na nižšom plameni. Potom hrniec odstráňte z varu nechajte prikryté 15 minút lúhovať a chladnúť. Vodu zlejte a šťavu z polovičiek citrónov do nej ešte vytlačte. Vychladnutý nápoj prelejte do sklenej fľaše a uchovajte v chladničke. Ak je voda kyslá, môžete si ju dosladiť medom. Pite odvar z citrónov denne 5-krát a do týždňa pocítite fantastické účinky na vaše telo. Organizmus sa vám prečistí, prestanú tráviace ťažkosti, je možné, že čo-to aj zhodíte a naštartuje sa vám tak imunita, ako aj metabolizmus. Nezabudnite ráno vždy začať jedným pohárom a potom si dávajte pohár ideálne 15 minút pred každým jedlom.

používanie citrónovej vody

Výhody citrónovej vody pre telo

Zvyšuje imunitu
Chráni pred prechladnutím a vírusmi
Nabíja energiou telo a tá sa v ňom dlhšie udrží aj počas dňa
Zrýchľuje metabolizmus a pozitívne vplýva na trávenie
Detoxikuje telo

Normalizuje acidobázickú rovnováhu v tele
Bojuje s kožnými vyrážkami, podporuje hojenie rán, škrabancov
Osviežuje dych
Bojuje s kilami navyše
Zlepšuje náladu a eliminuje pocity melanchólie až depresie
Reguluje hladinu cholesterolu v krvi

Je to jednoduchý a účinný recept ktorý si dokáže pripraviť každý z vás. Nedopujte sa liekmi, ale čistou prírodou, ktorá nám ponúka omnoho viac ako umelé preparáty.

zdroj: sovkusom ru

You Might Also Like