Cviky pre krásne vypracované paže!

Veľa z nás má problém s ochabnutým svalstvom na rukách. Problém je ten, že si mnoho žien myslí, že pri cvičení budú ich ruky omnoho viac vypracované ako ktorákoľvek iná časť tela. Nemusíte sa však báť. Toto jednoduché cvičenie dodá vašim rukám krásny ženský tvar, zbaví vás  natiahnutej kože a zároveň sa vyhnete aj nepekným striám.  

Na krásne ruky sa musí ísť postupne. Dôležité je, aby ste mali k dispozícií malé činky, s ktorými budete cvičiť. Same budete prekvapené, aké zázraky dokáže gravitácia v spojení s činkami a pevnou vôľou.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cviky na paže

Tak začneme!

Známa fitness trénerka vám vo videu nižšie ukáže, ako a čo presne máte robiť. Dbajte na to, že je nevyhnutné, aby ste mali pri cvičení kľud a dostatok času.

Vezmite si do rúk činky a natiahnite ruky od tela. Následne pokračujte krúživými pohybmi od ramien až po zápästia. Ruky si otočte a tento cvik opakujte.

cvičenie 2

Ďaľším cvikom bude jednoduché zdvíhanie činiek. Ruky si dajte pred telo ku stehnám a činky jednoducho zdvíhajte tak, že budete mať ruky od tela natiahnuté ako by ste chceli niekoho objať. Tento cvik je zameraný hlavne na ochabnuté svalstvo.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cviky na paže

Opäť máte ruky natiahnuté od seba po stranách. Činky zdvíhate pomaly a precvičujete si celé ruky, od ramien cez biceps až po zápästia.

Pri ďaľšom cviku budete mať ruky v takej istej polohe ako pri predošlom cviku. Tu ale budete ruky zdvíhať nad hlavu a dávať naspäť do polovičnej polohy, akoby ste ukazovali celé svoje svalstvo.

cvičenie 5

Natiahnuté ruky držte s činkami nad hlavou a pomalými pohybmi posúvajte dozadu. Tento cvik je zameraný na rovnováhu celého tela.

Posledný, ale nemej dôležitý cvik je skvelý aj na spevnenie brucha. Jemne pokrčte kolená a trochu sa predkloňte dopredu. Ruky si natiahnuté priložte ku kolenám a robte s nimi jednoduchý pohyb – ruky natiahnite od tela a zasa vráťte naspäť na kolená.

Všetky uvedené cviky vykonajte s opakovaním – desaťkrát.

cvičenie 5
Namiesto činky, stačí použiť dve 0,5 l fľaše, do ktorých si napustíte vodu. Účinok bude rovnaký ako pri cvičení s činkami. 

Fitness trénerka vám ukáže, ako správne máte vykonávať týchto 6 cvičení.  Sú vhodné pre ženy všetkých vekových kategórií.

Tieto jednoduché cviky vám pomôžu aj keď máte ochabnuté svalstvo a vaše ruky sa vám nepáčia. Dúfam že sme vám pomohli.

zdroj: superfit.me

You Might Also Like