Tu je dôvod, prečo by ste mali použiť ocot na pranie uterákov! Budete prekvapení!

Je  nepríjemné zabaliť sa po horúcej kúpeli do uteráka tvrdého ako forma, keď si predstavujeme ako sa krásne zabalíme do mäkkého a voňavého uteráka.

Zbavte sa nepríjemného zápachu, ktorý sa drží v kúpeľni na uterákoch, raz a navždy.

Prečo majú naše uteráky po praní trochu nepríjemú vôňu? Dôvod vás môže prekvapiť.

Dôvody:

1) Je zrejmé, že jednou z príčin je vlhkosť, ktorá je po sušení ešte v uteráku. Druhý dôvod je však úplne iný. A to bol nedobre vysušený uterák po kúpeli. Uteráky tak strácajú sýr a jemnosť.

2) Ako inak by ste mali vyprať uteráky tak, aby boli dlho čisté, voňavé a mäkké? Jediné, čo musíte urobiť, je pridať jednu zložku do bielizne. Biely ocot.

Prečo ocot?

1) Carolyn Forte, vedúci domáceho spotrebného tovaru, čistenie a textil v Ústrednom ústavu domácnosti, odhalil tipy na osviežujúci mäkký uterák. Sľubuje, že po pridaní jednej šálky destilovaného bieleho octu budú vaše uteráky nadýchané, svieže a voňavé.

2) Odporúča pridať oct až do poslednej fázy oplachovania. A priamo do mäknutia.

Ďalšie tipy

1) Aj keď je to veľká zbraň proti nepríjemnej vôni uterákov, Forte dodáva, že neplatí ocot, nepridávame do každého umývania. Uteráky by ste inak mohli cítiť po octe. Ak sú uteráky cítiť po octe, jednoducho ich operte obvyklým spôsobom.

2) Ocot je skutočne zázračný produkt. Navyše bude mať preč aj tie najhoršie škvrny z akéhokoľvek povrchu, látky alebo tkaniny. Spotrebiče sú po používaní nádherne lesklé a môžete tiež očistiť chladničku a bude dokonale čistá.

3) Ak sú v uteráku extrémne škvrny, pridajte jedlú sódu do octu. Po vybratí z práčky budú uteráky úplne ako nové.

zdroj: takprosto cc

 

You Might Also Like