TOTO SÚ DÔVODY, PREČO BY SME MALI DENNE ŽUVAŤ SUŠENÉ KLINČEKY. PRE TÚTO RADU MUSÍM POĎAKOVAŤ MÔJMU LEKÁROVI!

PRVÝKRÁT SOM POČUL O PRIAZNIVÝCH ÚČINKOCH KLINČEKU V DOKUMENTE O STAROVEKEJ ČÍNSKEJ MEDICÍNE. TENTO AROMATICKÝ KOREŇ SA POUŽÍVA NA LEKÁRSKE ÚČELY.
KLINČEKY ZNIŽUJÚ BOLESŤ ZUBOV, A KEĎ BOLIA, JEDNODUCHO HO VLOŽTE DO ÚST. MÁ ANTIBAKTERIÁLNE ÚČINKY A LIEČI INFEKCIE ÚSTNEJ DUTINY.

5 rád ako použiť klinčeky a prečo!

Ak vás žalúdok často bolí alebo máte hnačku, mali by ste  žuť klinček dvakrát denne. Podporuje trávenie a chráni ho pred škodlivými baktériami a parazitmi.

Závažné infekcie ústnej dutiny

Klinčeky môžu byť použité aj nasledovne. Majú antibakteriálne účinky a minimalizujú bolesť zubov a ďasien. Plus bonus? Žuvanie klinčekov okamžite obnoví váš dych, pretože neutralizuje nepríjemný zápach úst.

Bolesť v krku

Ak máte pocit, že savás niečo drží a že vás bolí  v krku, pomôže klinček! Len rozdrvte niekoľko klinčekov a premiešajte ich s medom. Získate silnú pastu, ktorá vám pomôže.

Mladá a krásna pleť

Klinčke obsahuje látky, ktoré zničia voľné radikály. Proces starnutia sa spomalí. Obsahuje tiež veľa antioxidantov, ktoré očisťujú telo pred škodlivými látkami.

Klinček proti rakovine!

Vedci zistili, že klinčeky majú neuveriteľnú silu. Ukázalo sa, že znižujú riziko vzniku nádorov. Najefektívnejší je na rakovina prsníka. Nielenže jej zabráni, ale aj zabíja nádorové bunky, ktoré sú už v tele!
Vedeli ste o všetkých účinkoch klinčekov? Máte nejaké ďalšie tipy? Vždy ho majte v kabelke!

Zdroj: Takprosto cc

You Might Also Like