Táto silná bylina zlepšuje krvný obeh v mozgu, zabraňuje rakovine, je nevyhnutná pre astmu dnu

 Táto bylinka je veľmi užitočná pre starších ľudí: doslova nabíja vitálnou energiou a obnovuje pamäť. Rozmarín sa tiež používa na prevenciu rakoviny! Rozmarín je nezvyčajný nielen intenzitou vône, ale aj svojimi vlastnosťami.  Preto vedci začali študovať viac spôsobov liečby a prevencie tejto choroby.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt rozmarín

Liečba cukrovky

Z alternatívnej, resp. prírodnej medicíny sa najlepšie preukázal a následne aj osvedčil práve rozmarín. Doktorka Elvira Gonzales de Mejía z Illinoiskej univerzity spolu so svojim tímom skúmala účinky rôznych byliniek na toto ochorenie. Výsledky ukázali, že najefektívnejšie a aj najrýchlejšie znižujú hladinu cukru v krvi práve rozmarín a oregano. Obsahujú antioxidanty vrátane flavonoidov a polyfenolov, ktoré sú schopné inhibovať enzýmy PTP1B a DPP-IV.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt rozmarín a oregano

Prekvapivé však bolo zistenie, že takmer rovnako účinné sú aj v sušenej podobe! Pacienti ich teda nemusia konzumovať len v čerstvej forme, ale pokojne si ich môžu doma usušiť, alebo sušené už nakúpiť z kvalitnej bylinkovej farmy či od pestovateľa. Účinky rozmarínu v tejto súvislosti zaznamenali veľkú popularitu a dnes sa aromatická bylinka na liečbu a prevenciu cukrovky používa už takmer po celom svete, kde bylinka dokáže narásť.

Výnimočný rozmarín a jeho využitie

Rozmarín okrem cukrovky lieči aj mnohé ďalšie ochorenia.
Odstraňuje zápaly, uzdravuje mozog a zosilňuje tok krvi, znižuje stres a hladinu stresového hormónu kortizolu, stimuluje rast vlasov a používa sa aj vo vlasovej kozmetike, posilňuje telo a očisťuje ho od baktérií, omladzuje bunky.Ak premýšľate nad tým, ako rozmarín zjesť, nemusíte sa obávať, že by ste ho museli chrúmať. V takomto prípade by ste to asi dlho nevydržali, nakoľko je bylinka veľmi silná a voňavá a esenciálne oleje v koncentrovanej podobe môžu zaťažiť žalúdok.
Súvisiaci obrázok
Stačí ak si rozmarín zalejete ako čaj alebo ho necháte spariť.
Čajovú lyžičku nasekaného alebo sušeného rozmarínu zalejte horúcou vodou, šálku zakryte tanierikom a nechajte lúhovať aspoň 15 minút. Potom ho jednoducho vypite. Ideálne je, ak ho vypijete pred spaním, postačí raz denne. Takto sa zbavíte nielen cukrovky, ale pomôžete prechádzať aj rakovine či iným ochoreniam, ktoré naše generácie postihujú už takpovediac vo veľkom. Dúfame že sme vám aspoň trochu poradili.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like