Test: Ako rýchlo skontrolovať kvalitu pracieho prášku? Tento jednoduchý trik má prekvapivé výsledky

Na trhu je nepreberné množstvo pracích prostriedkov a teda aj pracích práškov.Niekedy je však hľadanie toho najlepšieho a najkvalitnejšieho naozaj náročné.Niektoré prášky zanechávajú biele práškové škvrny, iné nie sú veľmi vhodné na pranie farebných vecí, pretože rýchlo vymývajú farbu. Čo je však dôležité pre nás ženy, aby bola bielizeň krásna čistá a voňavá.

Ako nájsť ten najlepší prací prášok?

Je možné, že ste sa s hľadaním pracieho prášku trápili dlhšiu dobu a poriadne ste si priplatili, kým ste našli ten správny. Dnes sme si pre vás pripravili tento jednoduchý trik , vďaka ktorému si overíte kvalitu svojho pracieho prášku.

Ako na to? Úplne jednoducho. Stačí, keď do pohára s vodou dáte 1 polievkovú lyžicu prášku na pranie a potom do tohto pohára umiestnite uvarené vajíčko natvrdo.

test-prasku2

O deň neskôr uvidíte, aký je výsledok. Ak vajíčko zostalo neporušené, prací prášok je v zlej kvalite. Ak je však vajíčko a jeho škrupina mäkšie a dokonca aj mierne porušená, váš prác prach je vhodný pre pranie najmä farebných vecí, ktoré sú špinavšie.

V prípade, že škrupina je takmer úplne rozpustená, váš prác prach je vhodný a dokonca ideálny na pranie bieleho a svetlého oblečenia. Vyčistí dokonca aj silne zašpinenú bielizeň.

test-prasku3

Máme pre vás však ešte jeden test. Potrebovať budete vzorky prášku na pranie a nádobu na ľad, prípadne menšie poháre. Do každej priehradky dajte iný prášok na pranie a zalejte ho teplou vodou. Počkajte, kým sa prací prášok nerozpustí. Potom do každej priehradky pridajte dve kvapky zeleného farbiva (napr. Vodové farby alebo potravinárskeho farbiva), zamiešajte a sledujte sfarbenie vody.

test-prasku4
V nádobke, kde sa nachádza vysoko kvalitný prášok na pranie by sa voda mala veľmi rýchlo sfarbiť zelene, čo v praxi znamená, že tento prášok je ideálny pre pranie bielych vecí. Pre lepšie porovnanie je najlepší ten prášok, ktorý má najostrejším zelenú farbu, ktorá ide až do modra.

Skvelé triky, čo? Pre niekoho to môže byť zbytočné testovanie, ale pre ženy, ktoré márne hľadajú dobrý prací prášok bude tento trik naozaj užitočný . Poznáte nejaké iné triky na zisťovanie kvality pracieho prášku?
zdroj: takprosto cc

You Might Also Like