Vaša chrbtica Vás prestane ihneď bolieť! Vyskúšajte týchto 6 cvikov.

Vzhľadom k sedavému spôsobu života nás všetkých, sa s bolesťou chrbta stretávame každý deň.Výnimkou nie je ani vek človeka! Často sedíme, málo sa hýbeme a naša chrbtica sa prispôsobuje.

Keď sa bolesti chrbta stanú skutočne závažnými, na jednoduché riešenie je už neskoro. Aj v tomto prípade je lepšie problémy neignorovať a riešiť ich skôr, než bude neskoro.

Cviky na chrbticu

hviezdice

Ste unavení po práci? Teraz môžete nielen relaxovať, ale tiež pomôcť vašej chrbtici.Stačí, keď si ľahnete na zem, natiahnete ruky a nohy do strán a v tejto polohe chvíli zostanete.

Následne ruky a ramená otočte na jednu stranu a boky na druhú stranu. Potom sa vráťte do počiatočnej polohy a urobte to isté do protismeru. Všetko robte pomaly a dýchajte!

1

ležiaci kameň

Na tento cvik budete potrebovať len obyčajnú stoličku. Ľahnite si na zem, najlepšie na teplú podložku a položte si nohy na stoličku. Toto cvičenie pomáha obnoviť správny krvný obeh v celom tele a chrbticu skvele relaxuje po celodennej námahe.

2

Ohybný had

Mladosť človeka je dané schopnosťou pohybu chrbtice. Základom tohto cvičenia je pozícia hada, ktorý sa od všetkých zvierat odlišuje svoju skvelou ohybnosťou. Ľahnite si na brucho a zdvíhajte trup pomocou rúk tak vysoko, ako Vám telo dovolí. Hlavné je, aby ste cítili príjemné napätie svalov.

3

Embryo

 Ľahnite si do klbka. Položte sa na chrbát, pokrčte nohy a v zovretých rukách ich ťahajte smerom k bruchu.

Vydržte v tejto pozícii 30 sekúnd až 1 minútu. Cvik si môžete urobiť aj počas sledovania vášho obľúbeného televízneho seriálu. Stačí si len ľahnúť na zem.

4

Státie v rohu

Hlavným cieľom tohto cviku je uvoľnenie všetkých svalov. Potrebujete na to gymnastickú loptu a ak ju nemáte stačí operadlo na pohovke alebo stoličky.

5

Prepletené nohy

Ľahnite si na chrbát, jednu nohu podložte nohou druhou priamo pod kolenom. Chyťte si spodnú nohu a pomaly ju priťahujte k sebe a tým zdvíhajte druhú nohu, ktorá je nad ňou. Vydržte v tejto polohe asi 30 sekúnd a urobte 8 opakovaní s každou nohou.

6                                                                       zdroj: takprosto cc

You Might Also Like