Prečo zmraziť citróny, aké má výhody?

Skutočnosť, že citrón je pre človeka neuveriteľne užitočný, je nepochybná. Možno vás to prekvapí, ale najcennejšia v citróne je kôra! V chuti tohto citrus obsahuje 10 krát viac vitamínu C ako v dužine. Nehovoriac o éterickom oleji, ktorý ničí škodlivé baktérie, lieči zápaly a bolesti hlavy.

Citrónová kôra je mimoriadne užitočný produkt, ktorý bude užitočný aj v každodennom živote. Ak chcete správne odstrániť šupku, citróny by mali byť zmrazené.

nulový

Použitie zmrazeného citróna

Ak chcete plne využiť výhody citróna, mali by byť umiestnené na chvíľu v mrazničke. Po tomto postupe si môžete ľahko nastrúhať citrón na strúhadle spolu s kôrou a dužinou. Výsledná hmotnosť sa pridáva do každej potraviny a nápojov. Zmrazený citrón dodá jedlo jedinečnú citrusovú vôňu a posilní vaše zdravie.

nulový

Ako používať kôru

Citrónová kôra môže byť tiež sušená, potom ju rozomelieme na prášok. Môžeme pridať  prášok z citrónovej kôry do čaju, pečiva a šalátov. Miešaním citrónového prášku s cukrom dostanete citrónový cukor , ktorý má bezkonkurenčnú chuť.

Ak chcete zlepšiť trávenie, nakrájajte citrónovú kôru. Pomáha tiež pri bolestiach hrdla. Citrónová kôra ako doplnok stravy pomôže zvýšiť imunitu a chráni telo pred prechladnutím. Citrónová kôra tiež pomáha schudnúť kvôli obsahu pektínu. Táto látka znižuje vstrebávanie cukru a znižuje túžbu po jedení.

Nezabudnite pred použitím dôkladne citrón umyť .
zdroj: sovkusom ru

You Might Also Like