Ako spoznáte správne zrelý melón? Prinášame vám 6 skvelých trikov!

Melón-najočakávanejšie a najobľúbenejší ovocie v lete. Vybrať si zrelý a chutný melón však nie je až také jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Na predaj ich je také množstvo, že kvôli tej pestrosti, už ani neviem kam sa pozrieť skôr.

Podelíme sa s vami o tajomstvo, ako ušetríte čas pri hľadaní toho správneho melónu.

  1. PODĽA VEĽKOSTI  Dávajte si pozor na obrovské melóny. Naše klimatické podmienky nezodpovedajú vhodným predpokladom pre pestovanie obrích melónov. Práve preto, je vysoká pravdepodobnosť, že tieto melóny boli vypestované s pomocou umelých hnojív.
  2. PODĽA ŽLTÉ ŠKVRNY  Táto zvláštnosť je neklamným znamením zrelého ovocia. Čím žltšia farba škvrny, tým chutnejší a sladší bude váš melón.
  3. POHLAVIE  Zvláštne to znie, možno až neuveriteľne a málokto o tom vie, ale melón sa dá rozlíšiť aj podľa pohlavia. Mužský melón je väčší a podlhovastejší, zatiaľ čo ženský je menší, s mierne sploštený.
  4. Poklepanie vám napovie  Zrelý plod pri poklepaní vydáva dutý zvuk. Zrelosť si môžete overiť aj tak, že melón stlačíte z dvoch strán. V prípade, že budete počuť jemné prasknutie, znamená to, že je zrelý a pripravený na konzumáciu.
  5. Melónová stopka  Suchá a žltá stopka na melóne je výborným ukazovateľom, že máte čo do činenia so zrelým ovocím. Na druhej strane zelená stopka nasvedčuje, že sa melón zbieral skoro a teda ešte nie je úplne vyzretý.
  6. PODĽA VÔŇE  Melónová šupka by mala Voniať výrazne čerstvo. V prípade, že vôbec nevonia, jedná sa o melón, ktorý nebol vypestovaný prirodzene.

You Might Also Like