Prečo si dopriať zázvorový čaj a zostať tak dlho mladý!

Magic potion in bottle in forest

Od staroveku sa ľudia snažia nájsť spôsob, ako zostať navždy mladí a zdraví . Starovekí liečitelia a alchymisti pripravovali recepty na rôzne elixíry pomocou všetkých druhov ingrediencií. K nápojom pridali liečivé rastliny, drahé kamene a dokonca aj jedy. Zázračný nápoj, ktorý by zachránil ľudstvo pred starnutím, však stále neexistuje.

Aj keď nie je možné vo všeobecnosti zabrániť starnutiu, existuje veľa spôsobov, ako ho oneskoriť najmenej o niekoľko rokov.

V súčasnosti nie je žiadnym tajomstvom, že trvanie mladosti priamo závisí od toho, čo jeme a čo pijeme. Špecialisti odporúčajú konzumovať iba prírodné nápoje a potraviny. Jedným z nich je zelený čaj so zázvorom a dnes my s vami zdieľame tajomstvá jeho prípravy.

zázvorový čaj doma

VÝHODY ČAJU PRE TELO

Tento čaj pomáha obnoviť celé telo a jeho saturáciu vitamínmi a minerálmi. Jedinečná kombinácia prírodných ingrediencií obnovuje telo zvnútra a pomáha tiež zlepšovať fungovanie všetkých vnútorných orgánov.

čaj so zázvorom na chudnutie, ako pripraviť

Lekári odporúčajú konzumovať takýto nápoj na opuch, zadržiavanie tekutín v tele, ochorenia srdca a krvných ciev, ako aj na vysoký cholesterol.

Pomáha aj na nízke libido, náchylnosť k onkologickým ochoreniam na genetickej úrovni, cukrovka typu II, citlivosť na prechladnutie, rozrušenie a zvýšená kyslosť žalúdka, ako aj chronická únava alebo fibromyalgia – všetky tieto choroby sú dobrým dôvodom na prípravu šálky zázvorového čaju.

 Okrem toho mnohí pijú zelený čaj na chudnutie a to právom!

Zelený čaj sám o sebe je protirakovinový a antioxidačný produkt, ktorý zmierňuje stres a zabraňuje predčasnému starnutiu. Tento nápoj zmierňuje príznaky alergie, zrýchľuje metabolizmus a pomáha pri kožných ochoreniach.

čaj so zázvorom ako piť

Zázvor je nevyhnutným profylaktickým produktom proti rakovine reprodukčného systému a hrubého čreva. Má schopnosť zmierniť zápal, normalizovať trávenie a odstraňuje prebytočnú tekutinu z tela. Tento produkt posilňuje imunitný systém, zmierňuje hlien v dýchacích cestách a bojuje proti bolesti hlavy.

čaj so zázvorovým medom a škoricou

Škorica poskytuje obrovskú podporu energie a je prírodným afrodiziakum. Toto korenie nielen normalizuje hladinu cukru v krvi a znižuje hladinu cholesterolu, ale tiež posilňuje kosti a kĺby.

zelený čaj so zázvorovým receptom

Recept na zázvorový čaj

1 liter vody
1 lyžička strúhaný zázvor
2 lyžičky zelený čaj
1 lyžička škorica

Dajte škoricu so zázvorom do vody a varte. Počkajte, kým voda nezovrie, a potom k nej pridajte zelený čaj. Odstavýme z tepla a počkáme , aby sa hodinu lúhovali ingrediencie, potom nalejte do vhodnej nádoby.

zázvorový čaj

Vypite 1 pohár nápoja ráno ihneď po prebudení, ako aj počas dňa, každú pol hodinu pred jedlom.

Zdieľajte článok so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach a napíšte do komentárov, ako si predlžujete mladosť vy .

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like