Najlepší prírodný liek proti depresii

Väčšina ľudí nie je oboznámená so skutočnosťou, že kešu orechy sú považované za jednu z najzdravších potravín na našej planéte.

Medzi ich najväčších dodávateľov na svete patrí Nigérie, Brazílie a Mozambiku. Kešu obsahuje veľa vlákniny, minerálov, vitamínov, navyše  50 g kešu  obsahuje približne 275 kcal.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kešu

Zaujímavosťou je tiež to, že táto kôstka rastie mimo plodu. Kešu pochádza z oblasti Amazónie, neskôr sa rozšírilo hlavne do Indie, Brazílie, Tanzánie, Mozambiku a juhovýchodnej Afriky, ale rastie v podstate vo všetkých tropických krajinách. Dužina je červenej alebo žltej farby a má osviežujúcu kyslastú chuť.
V tomto článku vám predstavíme benefity tohoto výborného orieška.

1. Udržujú váš štíhle 

Ľudia sa často vyhýbajú konzumácii kešu, kvôli strachu z nabratia váhy, opak je ale pravdou. Podľa štúdie z amerického magazínu „Obezita“ sú ľudia, ktorí aspoň 2x týždenne pravidelne konzumujú kešu a sú menej náchylní na priberanie hmotnosti a obezite.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kešu na

2. Anti-oxidanty

Obsahujú Selén, meď, horčík a pôsobí ako ko-faktory pre mnoho enzýmov. Pomáhajú tiež z tela dostávať škodlivé voľné radikály, ktoré spôsobujú starnutie.

3. Pomáhajú tráveniu

Kešu orechy sa podieľajú na podpore a rozvoji syntézy nukleových kyselín a pomáhajú tak lepšiemu trávenia.

4. Príjemný a pokojný spánok

Po menopauze môžu kešu orechy pomôcť ženám k uvoľnenému a príjemnému spánku počas noci.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kešu a spanok

Ako používať Kešu v boji s depresiou? 

– Kešu sú veľmi bohaté na Tryptofán, ktorý reguluje naše nálady a vyrovnáva naše správanie zlepšuje spánok a môže významne znížiť hladinu stresu, úzkosti a depresie.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kešu a spanok

– Len dve hrste kešu obsahujú 1.000 a 2.000 mg tryptofánu u ktorého sú potvrdené rovnaké účinky ako u antidepresív.

– Ako je možné že o takej zásadnej veci vie tak málo ľudí? Možno sa jedná o jedno z ďalších tajomstiev, ktoré pred nami farmaceutické spoločnosti zatajujú.

– Upozornenie: Kešu aj ďalšie typy orechov môžu vyvolať u niektorých ľudí alergickú reakciu, ak sa u vás objavia príznaky alergickej reakcie je nutné vyhľadať odbornú pomoc.

zdroj: healthyfoodheadlines.com

You Might Also Like