Bylinkami na prečistenie pľúc od plesní, baktérií a toxínov

Prirodzenou liečbou pľúc vaše zdravie mimoriadne posilníte. Pľúca sú jedy z najťažšie pracujúcich orgánov v našom tele, preto by sme sa o ne mali aj dostatočne starať.

Človek v priemere každú minútu urobí 12 až 20 nádychov a výdychov, ktoré prinášajú kyslík do tela a odvádzaj z neho oxid uhličitý, vrátane ďalších odpadových látok.

Súvisiaci obrázok

Kým bez jedla alebo vody vydržíte relatívne dlhú dobu, bez vzduchu to nie je viac než zopár minút. Pre zdravie celého tela je preto  stav pľúc nadmieru dôležitý.

Čo všetko zhoršuje funkciu pľúc

Na funkciu pľúc vplýva množstvo vecí, ako napríklad:

cigaretový dym
alergie
astma
patogénne organizmy
vdychovanie nečistôt
smog a podobne

Najčastejšími prejavmi respiračných ťažkostí bývajú zahlienenie, podráždenie slizníc dýchacích ciest v nose a prieduškách či problémy s dýchaním (lapanie po dychu).

Ak ste uvedené prejavy niekedy zažili, určite viete, aké dokážu byť nepríjemné a ako vedia skomplikovať život.

V dnešnom článku vám predstavíme 3 najlepšie bylinky, ktoré vám z pľúc pomôžu odstrániť prach, plesne, patogénne baktérie a toxické chemikálie.

1. Oregano

Keď prach, peľ, plesne, huby či chemikálie vniknú do pľúc, telo začne produkovať látku histamín, ktorej prejavmi sú upchatý nos, zvýšená produkcia hlienov a kýchanie.

Oregano je bylinka, ktorá prirodzeným spôsobom potláča histamín a znižuje jeho nepríjemné prejavy. Tento efekt sa pripisuje jeho účinnej látke – kyseline rozmarinovej.

Nedávna štúdia vykonaná skupinou vedcov odhalila, že táto látka znižuje nadmernú tvorbu hlienov a dokonca aj opuchy sprevádzajúce alergické záchvaty.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt oregano

Okrem kyseliny rozmarinovej obsahuje oregano aj ďalšie látky prospešné látky – vápnik, horčík, zinok, železo, draslík a vitamíny A, C a B3. Hoci uvedené minerály a vitamíny neovplyvňujú priamo pľúca, sú dôležité pre náš imunitný systém.

Ak chcete vaše telo udržať v dobrej kondícii a predchádzať vzniku ochorení, vrátane ochorení pľúc, potom musíte telu zabezpečiť dostatok uvedených látok.

2. Eukalyptus

Eukalyptus a extrakty z neho sú často využívané v liekoch zameraných na zápaly a bolesti hrdla, priedušiek či iných ťažkostí s dýchacím systémom.

Eukalyptový olej je látkou so silnými protizápalovými, protikŕčovými, odhlieňovacími, antibakteriálnymi, antiseptickými, stimulačnými a ďalšími medicínskymi účinkami.

Výborne tak pomáha pri ochoreniach ako sú:

nádcha a prechladnutie
tečenie z nosa
upchatý nos
bolesti hrdla
astma
bronchitída (zápal priedušiek)
zápal prínosných dutín

Z eukalyptu si môžete pripraviť čaj.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt eukaliptus

Na bolesti je výborné kloktanie eukalytového oleja zriedeného s teplou vodou a trochou alkoholu, v ktorom sa olej ľahšie rozriedi.

Taktiež môžete cmúľať pastilky s eukalyptovými výťažkami. Tie je u nás bežne dostať kúpiť v lekárňach.

3. Pľúcnik lekársky

Bylinka pľúcnik má dve oblasti použitia v ľudovej medicíne pri liečbe dýchacích ťažkostí.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt plucnik lekarsky

Prvou je jeho využitie pri liečbe kašľa a zápalu priedušiek. Druhou oblasťou je liečba pľúc, kedy sa užíva v kombinácii s jablčníkom obyčajným, podbeľom liečivým alebo lobelkou nadutou.

Takto si z pľúcnika lekárskeho pripravíte čaj:

1. Vezmite 1 až 2 čajové lyžičky sušenej bylinky zalejte pohárom vriacej vody.
2. Pohár prekryte pokrievkou a nechajte lúhovať 10 až 15 minút.
3. Napokon čaj sceďte a vypite. Užívajte 2 až 3 krát denne.

Toto sú tri dôležité bylinky na prečistenie pľúc. Dajte si záležať na vaších pľúcach, a postarajte sa one ako si zasúžia. Keď fungujú pľúca, tak funguje aj cievny systém, srdce a končatiny sú prekrvené tak ako majú byť.

zdroj: naturalsociety.com

You Might Also Like