Ako spomaliť proces starnutia-5 produktov, ktoré spomaľujú proces starnutia

Čo jete, ovplyvňuje vaše fyzické a duševné zdravie a funkcie. Premýšľali ste niekedy, prečo ste nabrali alebo stratili pár kíl bez zjavného dôvodu? Bol tam jeden z tých dní, keď si na nič nepamätáte?

Vaša strava môže súvisieť s týmto. Vaša strava ovplyvňuje aj to, akou rýchlosťou zostarnete. Konkrétnejšie, to hrá úlohu v tom, či stárnete s pôvabom  alebo objavujete príznaky predčasného starnutia. Hoci nemôžeme zabrániť toku času, môžeme sa ujať iniciatívy na pokles fyzických a duševných účinkov starnutia.
Niektoré potraviny vám môžu skutočne pomôcť  starnúť pomalšie .

Váš jedálniček ovplyvňuje aj rýchlosť, ktorou sa váš metabolizmus buď zvyšuje, alebo sa spomaľuje. Napríklad potraviny bohaté na bielkoviny dávajú vášmu metabolizmu hybnosť, zatiaľ čo komplexné a rafinované uhľohydráty ju ničia – pretože sú veľmi ťažké  – výrazne spomaľujú váš metabolizmus. Keď je vaša rýchlosť metabolizmu pomalá, máte väčšie riziko vzniku rôznych zdravotných stavov – to všetko je priamo alebo nepriamo spojené s porušením zápalového procesu. Stručne povedané, zdravé jedlo pomáha urýchliť váš metabolizmus. Naopak, nežiaduce potraviny spomaľujú váš metabolizmus – zvyšujú zápal a podporujú starnutie.

Držte sa ďalej od nasledujúcich produktov:

Vyprážané jedlo:
Všetko, čo je hlboko pražené, je škodlivé. Patria sem predpracované potraviny, ako sú zemiakové lupienky a hranolčeky.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vyprážane jedlá

Šišky a pečivo:
Nadbytočná spotreba cukru je spojená s včasným vývojom vrások.

Mastné mäso:
Mastné mäso vôbec neprispieva k výživovej hodnote.

Spracované mäso:
Väčšina spracovaných mäsových výrobkov obsahuje nasýtené tuky a dusičnany; tak urýchlite zápal, a preto aj starnutie.
Súvisiaci obrázok

Príliš veľa alkoholu:
Až dva nápoje vína alebo piva denne môžu byť užitočné, ale už viac je neprípustné.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt alkohol

Teraz, keď viete, čomu sa treba vyhnúť, poďme  k tomu dôležitému.

1. Fazuľa a šošovica
Fazuľa a šošovica sú plnené vlákniny a bielkovín, ktoré pomáhajú stabilizovať hladinu cukru v krvi. Vláknina nám pomáha cítiť sa dlhšie najedený, zatiaľ čo proteín pomáha budovať svalstvo a spáliť tuky a poskytuje konštantnú dávku energie.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt fazula a šošovica

2. Mrkva
Mrkva je jedným z najlepšie dostupných zdravých produktov, hlavne kvôli veľkej pomoci betakaroténu. Beta-karotén je silný antioxidant, ktorý chráni naše bunky a DNA pred voľnými radikálmi, ako sú látky znečisťujúce životné prostredie. Je známe, že voľné radikály spôsobujú predčasné starnutie a beta-karotén funguje ako preventívne opatrenie v tomto ohľade. Mrkva tiež obsahuje výživný falkarinol, ktorý má protirakovinové vlastnosti.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mrkva

3. Sójové produkty
Výrobky získané zo sójových bôbov, ako tofu a edam, pomáhajú zabrániť starnutiu buniek. Má bohatú zásobu izoflavónov, triedy fytochemikálií, ktoré majú protirakovinové, protizápalové, antimikrobiálne a antioxidačné vlastnosti. Tofu, milovaný vegetariánmi a vegánmi, má rovnaké výhody, ale so zdravou dávkou bielkovín a esenciálnych aminokyselín! Tofu je tiež minerálne hustý, obsahujúci vápnik, meď, horčík, mangán, fosfor a zinok!
Súvisiaci obrázok

4. Lososy
Ako vieme, choroby, ktoré postihujú mozog a srdce, sú spravidla zamerané na starších ľudí. Dobrým riešením je nahradiť červené mäso sladkovodnými rybami, ako je losos, ktorý poskytuje zdravé mastné kyseliny. Výskumníci tvrdia, že omega-3 mastné kyseliny môžu zabrániť kognitívnemu poklesu súvisiacemu s vekom. Sladkovodné ryby sú tiež plnené draslíkom, čo môže pomôcť zabrániť vzniku srdcových chorôb.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt losos

5. Citrusy
Citróny, limety, grapefruity, pomaranče a mandarínky sú jedným z najlepších produktov na spomalenie starnutia. Pozrime sa, ako citrusové plody pomáhajú:
– Obsahuje veľa vitamínu C, ktorý má antioxidačné vlastnosti, bojuje proti infekciám a obmedzuje zápal.

– Obsahuje anti-aging flavonoidy a karotenoidy.

– Chráni kognitívny pokles súvisiaci s vekom, srdcové choroby a rôzne typy rakoviny .
Súvisiaci obrázok

zdroj: VK

You Might Also Like