Moje ďasná sú konečne zdravé a s bolesťami mám pokoj!

Paradentóza je problém, ktorý je tichým postrachom nás všetkých, aj keď si to mnohí neuvedomujeme. Z dôvodu, že je táto choroba neprenosná a nesprevádza ju ostrá a prudká bolesť, nechávame ju z nedbanlivosti zájsť príliš ďaleko. Namiesto prevencie potom musíme riešiť citlivé ďasná, kazy a uvoľnenie zubov až po ich úplnú stratu.

Ak ste si všimli čo i len najmenší náznak ústupu ďasien a odhalenia krčku čo i len pri jednom zube, nemali by ste to podceňovať. Prinášame vám pár babských receptov, ako s týmto problémom zabojovať doma, no ak je paradentóza v pokročilom štádiu, určite odporúčame navštíviť zubára. Tieto rady a tipy slúžia aj ako vynikajúca prevencia.

Zápal ďasien ako mu predísť!

Sezamový olej

 Súvisiaci obrázok

Tento olej je vynikajúci v boji proti baktériám, ktoré sa udržujú v ústnej dutine. Dajte si do úst jednu lyžicu a preplachujte si ním ďasná cca 3 minúty. Opakujte každý deň a po troch týždňoch budete cítiť, že sú vaše ďasná oveľa silnejšie.

Rastlinné šťavy

 Súvisiaci obrázok

Pri zápale ďasien sa používa taktiež koreň lopúcha. Rozmixujte si ho a zrieďte s teplou, ale prevarenou vodou v pomere 1:5. Napiťe sa z roztoku, ale neprehĺtajte ho. Prevaľujte si ho cca 5 minút v ústach štýlom ako keď si po umytí zubov odstraňujete zubnú pastu vodou. Opakujte trikrát denne. Táto kúra by mala trvať 1 týždeň.

Bylinky
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt šalvia

Výbornými a všestranne využiteľnými pomocníkmi sú aj mäta pieporná a šalvia. Majú antiseptické, upokojujúce a antibakteriálne účinky. Prevarte si 2 dcl vody a pridajte za lyžičku jednej z byliniek. Nechajte povariť približne 5-10 min. a potom nálev scedte a nechajte vychladnúť. Preplachujte si ním ústa cca 3-5 min. niekoľkokrát denne.

Eukalyptový olej

Tento olej je výborný na upokojenie podráždených ďasien ako prvá pomoc. Úľavu pocítite takmer okamžite.

Aloe vera
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt rastline šťavy

Ak máte problémy s už odhalenými zubnými krčkami, vyskúšajte aloe vera. Rozrežte si list na polovicu a šťavou potierajte priamo postihnuté miesto. Zabránite tým, aby sa zápal nešíril ďalej a nepostihol ďalšie zuby.

Kokosový olej

Vytvorte si z kokosového oleja a sódy bikarbóny zubnú pastu. Umývajte si ňou zuby raz do týždňa. Táto pasta zuby krásne vybieli a ochráni vaše ďasná. Ak by ste použili len kokosový olej bez sódy, môžte si ním ďasná oplachovať aj častejšie. Sóda nie je vhodná na každodenné použitie, pretože môže porušiť zubnú sklovinu.

Včelie produkty

 Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt včelie produkty

Liečivé účinky včelích produktov sú všeobecne známe. Pomôže vám aj v tomto prípade. Zadovážte si propolis a žujte ho každý deň, ráno aj večer po dobu cca 15 min. Táto kúra by mala trvať aspoň 10 dní. Použiť môžte tiež včelí vosk.

Domáca liečba bude samozrejme trvať oveľa dlhšie, ak nenavštívite lekára. Naopak, odbornú pomoc môžete s našimi radami len podporiť a urýchliť. Sledujte svoj zdravotný stav a nezanedbávajte sa. Ani seba, ani svoj úsmev.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like