Infekcie dýchacích ciest, ako rýchlo a prírodne ich vyliečiť!?

Infekcie dýchacích ciest sú často dôsledkom špecifických vírusov alebo baktérií, ktoré v tele prežívajú aj keď momentálne nepociťujete prejavy ochorenia.

Na liečbu takýchto infekcií môžete použiť klasické lieky z lekárne, mnohé z nich však majú rôzne negatívne vedľajšie účinky.

Prírodný liek na infekcie dýchacích ciest

Látkou, ktorá vám rýchlo a spoľahlivo pomôže pri zápaloch hrdla, prínosných dutín či iných infekciách dýchacích ciest, je obyčajný jablčný ocot.

Táto bežná surovina má nespočetné množstvo využití nielen v kuchyni, ale aj pri domácich receptoch na liečbu rôznych ochorení. Dokáže pomôcť s rôznymi zdravotnými problémami, vrátane úľavy pri pretrvávajúcom a frustrujúcom zápale nosových dutín.

V prípade oslabenej imunity, stresu alebo prechladnutia sa patogénne organizmy aktivujú a napádajú sliznice v nose, hrdle a prieduškách. Výsledkom bývajú bolesti hlavy, nadmerná tvorba hlienov, upchaté dýchacie cesty či dokonca horúčka.

Ak sa rozhodnete pre použitie jablčného octu, tak v tomto prípade ide o bezpečný a efektívny spôsob ako liečiť túto zdravotnú komplikáciu.

Jablčný ocot je bohatý na vitamíny, minerály, antioxidanty a ďalšie nutričné látky. Navyše veľmi dobre detoxikuje telo od ťažkých kovov a iných toxínov.

Ak je to možné, snažte sa použiť surový, nepasterizovaný jablčný ocot v bio kvalite. Okrem zmiernenia príznakov taktiež výrazne urýchli hojenie a čas zotavenia sa z choroby.

Dnes vám ukážeme, ako si pripraviť prírodný liek na rýchle potlačenie infekcií a zápalov dýchacích ciest.

Recept na potlačenie zápalu

Na jeho výrobu budete potrebovať nasledovné suroviny:

Súvisiaci obrázok

1/4 pohára (0,5 dcl jablčného octu)
šťavu z 1 citrónu
1 polievkovú lyžicu medu
1 čajovú lyžičku štipľavého čili korenia alebo sušených feferónok
0,5 dcl vody

Príprava:

1. Zmiešajte v pohári všetky uvedené ingrediencie.

2. Prelejte zmes do uzatvárateľnej nádoby a umiestnite ju v chladničke.

Užívanie

V priebehu dňa si každé 2 hodiny rozrieďte v pohári vody 1 čajovú lyžičku pripravenej zmesi a vypite to. Pred odobratím zmesi z nádoby jej obsah vždy dobre premiešajte alebo potraste.

Užívajte pravidelne až do zmiernenia príznakov infekcie ako sú zápaly či nadmerná tvorba hlienov.

Úľavu by ste mali začať pociťovať už po prvom užití a s každou ďalšou dávkou to bude stále lepšie a lepšie.

zdroj: davidwolfe.com

You Might Also Like