Čo jesť na večeru

Ak chcete ísť spať o 21.00, tak by ste sa mali vyhnúť jedlu po 18 hodine. Aj to by ste mali dohliadnuť na to čo skonzumujete. Vo večerných hodinách nám náš organizmus pomalšie spaľuje a preto je nutné sa oň starať, ak chceme byť stále štíhli. Pre normálne trávenie musíte jesť 3 hodiny pred spaním.

Ale čo si vybrať na večeru – to je ďalšia otázka! Koniec koncov, ak je večera vyvážená, nevýživná a výživná súčasne, bude to v priadku. Aby sa zabezpečilo, že váha nie je ohrozená, posledné jedlo by malo v ideálnom prípade pozostávať z bielkovín a komplexných sacharidov.My sm pre vás zhromaždili rôzne večere, ktoré spĺňajú kritériá zdravého stravovania.

jedlá na večeru

Jednoduché jedlá na večeru

Rastlinné šaláty
Väčšina šalátov z čerstvej zeleniny sa dokonale vyrovná s problémom saturácie.
jedlá na večeru

Vegetariánske kotlety
Existuje veľa receptov na mäsové steaky, ale existuje aj veľa spôsobov, ako pripraviť výborné zeleninové jedlá.
jedlá na večeru

Zelenina varená na pare
Jedlo pripravené v pare – záruka, že na stole budete mať vždy dietetické jedlá, v ktorých sú maximálne zachované potrebné vitamíny. V pare, brokolica, karfiol, mrkva, zelené fazule a zmesi tejto zeleniny sú vynikajúce.
jedlá na večeru

Pečená zelenina
Ak sa vám zdá, že  zelenina pripravená na pare je príliš bez chuti, použite rúru! Baklažán, paprika, ružičkový kel, cukety korenené korením, korenené byliny a posypané tvrdým syrom sú  potešením a neuškodia nám na postave.
jedlá na večeru

Morka
Nejete zeleninu? Pridajte do nej dusené alebo pečené morčacie mäso. Morka je  vhodná aj preto, lebo toto mäso  uznávajú odborníci na výživu ako jeden z najviac prospešných produktov, pretože prakticky neobsahuje cholesterol a nasýtené tuky.
jedlá na večeru

Ryby a morské plody
Nízkym obsahom tukov ryby, najmä pečené alebo dusené, sú takmer úplne absorbované telom. Ryby obsahujú užitočné nenasýtené kyseliny, ktoré sú kriticky dôležité pre zdravie kardiovaskulárneho systému. Morské plody sú bohaté na čisté bielkoviny, takže dokonale uspokojujú hlad. V tandeme so zeleninou – ideálny vzorec pre zdravú večeru.
jedlá na večeru

Polievka
Hrniec zeleninovej polievky alebo číry vývar s kuracím filé môže byť skutočnou záchranou tráviaceho systému, ak ste mali počas dňa suchú stravu. Chcete niečo rafinovanejšie? Pripravte polievkové piré z brokolice , tekvice alebo mrazeného zeleného hrášku!
jedlá na večeru

Večera je pre telo rovnako dôležitá ako raňajky. Najmä ak ste ranné vtáča, ale z istých dôvodov idete spať neskôr. Rešpektujte režim a nejedzte v noci – potom ráno sa vždy zobudíte vo vynikajúcej nálade. Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi!
zdroj: sovkusom ru

You Might Also Like