Ako zabrániť vypadávaniu vlasov! Pomohla mi táto domáca kúra.

Problém vypadávania vlasov sa týka mnohých ľudí rôzneho veku. Nedostatok vitamínov, silný stres, trauma  vlasových korienkov ako nekvalitná vlasová kozmetika – to všetko v konečnom dôsledku vedie k ich strate.

Ako prvé musíme zmeniť svoj životný štýl a začať žiť zdravšie. Niekedy však ani toto nepomáha a vlasy stále vypadávajú. Začneme si hneď kupovať drahé šampóny z lekárne a iné kozmetické prípravky. Kozmetika plná chemikálií nám na chvíľu dá pocit, že sme problém odstránili ale po pár mesiacoch sme tam, kde sme začínali. Preto vám prinášame tento jednoduchý recept, pomocou ktorého sa zbavíte vypadávania vlasov navždy. Kúra je veľmi jednoduchá a určite nezaťaží vašu peňaženku tak, ako drahé kozmetické výrobky.

Súvisiaci obrázok

Potrebujeme:

3 polievkové lyžice harmančeka
3 polievkové lyžice  bobkového listu
100 ml vriacej vody

Postup:

Harmanček spolu s bobkovým listom zalejeme vriacou vodou a necháme luhovať  aspoň 3 hodiny. Následne scedíme a vzniknutý odvar si jemne vmasírujeme do pokožky. Neoplachujeme.

Tento postup opakujte 2 až 3-krát týždenne. Pre úplný účinok je potrebné kúru zopakovať 15 až 20-krát.

Harmanček

Silno dezinfikuje a má na pokožku upokojujúci účinok. Vlasom dodáva želaný lesk a objem. Najúčinnejšie sú práve jeho kvety. Už aj naše staré mamy vedeli aký zázrak nám príroda v tejto byline ponúka a hojne ho využívali. Využiť ho môžete aj na hojenie rán a popálenín a na liečbu akné. Vyhladzuje drobné nezrovnalosti na pleti a zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky.

Ak sa rozhodnete nazbierať si vlastný harmanček, najvhodnejšie sú na to mesiace máj až september kedy kvitne. Najlepšie je zbierať mladé kvietky, niekoľko dní po rozkvitnutí. Suší sa krátko na dobre vetranom, tmavom mieste. Čím dlhšie ho však budete sušiť, tak tým skôr stratí svoje vlastnosti.

Bobkový list

Má tak isto upokojujúci účinok na pokožku hlavy. Je veľmi antiseptický a dobre stimuluje rast vlasov. Obnovuje rast vlasov aj na miestach, kde prestali už dávnejšie rásť. Okrem využitia v kuchyni má aj mnoho ďalších pozitívnych účinkov. Zlepšuje trávenie a pôsobí ako slabé sedatívum. Znižuje hladinu cukru v krvi a má protizápalové účinky. Používa sa aj pri liečbe kĺbov a kostí.

Túto rastlinu môžete pestovať aj doma. Listy sa zbierajú celoročne. Pred sušením ich však dôkladne umyte. Sušiť ich treba zaťažené, pretože inak by sa pokrútili. Usušené listy môžete skladovať dlhodobo a nestrácajú svoje vlastnosti. Bobkovému listu by sa však určite mali vyhýbať tehotné ženy.

Nie vždy je drahá kozmetika a lieky to, čo nám naozaj pomôže. V minulosti takéto veci neexistovali a ľudia si aj tak vedeli pomôcť. Napíšte nám do komentárov aké zázračné byliny používate vy.

zdroj: takprosto cc

 

You Might Also Like