Ako odstrániť škvrny z odevov- vyskúšajte neoľutujete!

Práčky pomáhajú ženám v domácnosti od polovice minulého storočia. Čas a energia sú pre nás dôležité, šetria nám ruky a aj kríže – a to nie je úplný zoznam výhod tohoto spotrebiča!

Domáce odstraňovače škvŕn

S príchodom práčky však prišli aj pracie prostriedky. Už to nebolo len mydlo, postupne to boli rôzne prášky, potom gély, aviváže a dnes už je toho na trhu toľko, že sa  v tom niekedy samé nevieme zorientovať. Napriek tomu ešte stále nikto nevynašiel nič, čo by odstránilo akékoľvek škvrny úplne spoľahlivo a do bodky.

Univerzálny prostriedok:

Ak ste už počuli o sóde bikarbóne, ktorá vybieli a vyčistí aj tie najhoršie škvrny, potom patríte rozhodne k tej väčšej skupine gazdiniek. No ak ste ju ešte stále nevyskúšali, potom patríte k tej menšej. Sóda bikarbóna je v tomto smere celkom nenahraditeľná. Zmiešajte si v lavóre s teplou vodou jednu polievkovú lyžicu sódy bikarbóny a špinavé veci do nej namočte asi na 30 minút. Potom ich vyperte v práčke na takom pracom programe, na aký sú určené.

Na zažltnuté škvrny od potu je najlepšie použiť pomer 2:1, peroxid a tekuté mydlo. Pokojne aj také, ktoré používate na umývanie rúk. Naneste zmes na škvrny, nechajte hodinu pôsobiť a potom opláchnite a vyperte. No a naozaj odolné škvrny vyperiete pridaním piatich tabliet aspirínu priamo do bubna práčky.

Súvisiaci obrázok

Na olej a mastné škvrny vynikajúco poslúži kukuričný škrob alebo mastenec. Posypte ním vlhké oblečenie priamo na fľaky a nechajte takto cez noc. Ráno veci od škrobu opláchnite a štandardne vyperte.

Domáce odstraňovače škvŕn

Citrónová šťava je zasa vynikajúcim antibakteriálnym prostriedkom, ktorý sám o sebe síce nebieli, ale udržuje svetlé farby v pôvodných odtieňoch. Takisto sa ju rozhodne oplatí pridávať do prania, najmä ak bojujete s tvrdou vodou, ktorá bielu bielizeň aj dokázateľne rýchlejšie farbí do siva.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt citronova štava

Tieto rady sú naozaj overené a účinné! Skúste a budete milo prekvapené.

zdroj: sovkusom ru

You Might Also Like