Prečo netreba ignorovať nadmerné potenie!

Hyperhidróza je ochorenie, ktoré sa prejavuje vo zvýšenom potení . Pot má funkciu termoregulácie v tele a pozostáva z vody. Ak sa aktívne pohybujeme alebo prehrievame v horúčave, potenie prispieva k stabilizácii telesnej teploty.

V ingvinálnych zónach v podpaží potných žliaz sa spolu s vodou uvoľňuje, tuk a sacharidy. Slúžia ako mazivo na trenie povrchu.

Pri zdravých ľuďoch sa pot objavuje len z objektívnych dôvodov. A u pacientov – nekontrolovateľne. To spôsobuje veľké nepríjemnosti: nepríjemný zápach, mokré oblečenie, neželaný vzhľad.

liečba nadmerného potenia

Liečba nadmerného potenia

Pred začatím liečby musíte zistiť, čo spôsobuje náhle nadmerné potenie. Emocionálny stav človeka je neoddeliteľne spojený s nervovým systémom. S prejavom emócií  srdce začne biť rýchlejšie, tlak stúpa, svaly sa dostávajú do tonusu. Niekedy môžete pozorovať reakcie z potných žliaz. To sa deje z psychologických dôvodov a nie je to znak choroby.
Súvisiaci obrázok

Nadmerná tvorba potu spôsobuje zmeny v nervovom systéme, tak vegetatívne, ako aj centrálne. Často je to dôsledok závažnejších ochorení, ako je diabetes, hypertyroidizmus, menopauza, tuberkulóza, onkologické choroby, poškodenie nervového systému. V takýchto prípadoch je liečba hyperhidrózy bez odstránenia primárnych príčin neúčinná.

V každom prípade s prejavmi nadmerného potenia sa musí bojovať. Existuje niekoľko spôsobov.

AKO PORAZIŤ POT

  1. Prijímanie anticholínesterázových liekov, ktoré blokujú prenos nervového impulzu a neumožňujú dosiahnuť nervové zakončenie.liečiť nadmerné potenie
  2. Zavedenie botulotoxínu. Jednoducho povedané, použitie injekcií Botoxu. Účinok botulotoxínu je zameraný na blokovanie biologicky účinnej látky zodpovednej za intenzitu produkcie potu. Liečivo sa podáva subkutánne, takže práca potných žliaz je úplne zablokovaná počas obdobia šiestich mesiacov až jedného roka.Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt potenie sa
  3. Sympatektómia je prerušenie sympatického nervového kmeňa.príčiny a liečenie nadmerného potenia
  4. Laserová deštrukcia potných žliaz v špecifickej oblasti pokožky.liečba nadmerným potennom

Pred voľbou spôsobu liečby sa poraďte s lekárom. Nezabudnite tiež na preventívne opakovanie  pri nadmernom potení: kontrastná sprcha, teplé kúpele s harmančeka a dubovej kôry na dlane a nohy ktoré potierame.

liečba nadmerným potennom

Zvýšené potenie na ženách vedie k zníženiu atraktivity a zvýšené potenie u mužov – znižuje ich sebavedomie a efektívnosť. Preto by ste nemali ignorovať tento problém.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like