Zeler má zázračné účinky- čítajte

1. Zmierňuje zápal

Ak máte bolestivé kĺby kvôli zápalu kĺbov, konzumovanie zeleru vám pomôže liečiť tieto stavy. Prečo? Pretože zeler obsahuje mnoho polyfenolov a antioxidantov. Astmatickí pacienti nahlásili veľké zlepšenie po tom, ako používali zeler po dlhší čas. Nezabudnite taktiež na skutočnosť, že zeler vám pomôže zbaviť sa akné.

  1. Zeler znižuje zlý cholesterol

To je skutočnosťou vďaka ingrediencii obsiahnutej v zeleri, volá sa butylftalid a znižuje hladiny zlého cholesterolu. Bolo potvrdené, že konzumovanie už dvoch stoniek zeleru denne stačí na zníženie LDL cholesterolu o 7%.

Súvisiaci obrázok

  1. Zeler zlepšuje trávenie

Nakoľko zeler obsahuje dostatok vody a nerozpustnej vlákniny, trávenie sa výrazne zlepší a vaša stolica bude regulovaná. Doktori berú zeler za jedno z najlepších diuretík vďaka čistiacim účinkom ktoré obsahuje.

  1. Znižuje vysoký krvný tlak

Zeler je schopný zlepšiť váš krvný obeh o viac než 14% čo je minimum, to všetko vďaka aktívnym látkam ktoré sú známe ako ftalidy. Taktiež znižuje stresové hormóny vo vašej krvi, pokiaľ budete zeler jesť pravidelne.

  1. Môžete stratiť extra kilá

Jedna stonka zeleru má len desať kalórií a zvyšok je väčšina voda. A tak jedenie zeleru vás zasýti a minimalizuje tak príjem kalórií.
Súvisiaci obrázok

  1. Znižuje stresové

V sto miligramov zeleru môže byť až jedenásť miligramov horčíka. Všetci už asi vieme ako prospešný horčík je na zníženie stresu. Ba čo viac, zeler taktiež obsahuje esenciálne oleje, a tak pravidelné konzumovanie zeleru pomôže vašim nervom relaxovať. Váš spánok sa zlepší taktiež!

  1. Reguluje alkalickú rovnováhu

Vďaka pravidelnému konzumovaniu zeleru budete udržiavať pH hladiny v tele v balanse, nakoľko zeler zabraňuje vzniku stavu kyslosti vo vašom tele.

  1. Zvyšuje vaše libido

Váš sexuálny život sa vďaka zeleru zlepší, nakoľko je zeler bohatý na dve kľúčové sexuálne feromóny – androstenón a androstenol. Výsledok je, že budete viac vzrušený/á.

  1. Schopný pomáhať v boji proti rakovine

Bolo to potvrdené cez mnohé štúdia, zeler dokáže oddialiť tvorbu rakoviny prsníka a taktiež zastaviť rast rakovinových buniek v pankrease a hrubom čreve. To je vďaka flavonoide v zelery ktorý sa nazýva tiež ako luteolín.

zdroj: peacewithendo.com

You Might Also Like