Výborný liek na nespavosť a ako sa zbaviť príznakov nespavosti!

Pozná to snáď každý z nás. Ľahneme si do postele a nemôžeme zaspať. Prevaľuje sa z boku na bok, pozeráme do stropu, počítame ovečky a nie a nie zaspať. Zaspíme až niekedy nad ránom a potom sme v práci absolútne nepoužiteľní. Nespavosťou trpí až 30% našej populácie.
Ale dá sa s tým niečo robiť! Spánok každému desiatemu človeku ovplyvňuje život. Polovica ľudí si dnes sťažuje, že nemá dostatok spánku, a tá druhá, keď chce zaspať, tak to proste z nejakého dôvodu nejde . Tých vplyvov môže byť hneď niekoľko. Strava, stres a životný štýl. Niekedy nespíme aj zo zdravotných dôvodov. Kvôli nespavosti väčšina ľudí siaha po liekoch. Ale tie nie sú až tak bezpečné a majú mnoho nežiaducich účinkov.
Lepšie je si vyliečiť nespavosť prírodne. Výborným liekom na spánok a spánkovú depriváciu je muškátový oriešok.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt muškatovy oriešok ako liek
Je totiž bohatým zdrojom myristicin, čo je organická látka, ktorá utlmuje vyplavovanie enzýmov, ktoré spôsobujú stres . Stačí len pár lyžičiek denne a budete spať ako bábätko. Muškátový oriešok má totiž aj silný sedatívny účinok, a tak dokáže zaspávanie veľa urýchliť . Mali by ste ho ale konzumovať s mierou a dávať si pozor, aby ste sa ho nepredávkovali. Je tiež výborný proti nadúvaniu a zlepšenie trávenia. Môžete ho užívať aj samotný. Úplne ale stačí, keď ho po jedle dáte na špičku noža. A dávajte si pozor, aby ste neprekročili dennú dávku. Muškátový prášok bol v minulosti používaný ako narkotikum. Po predávkovaní môže dôjsť aj k otrave.

Tu je niekoľko tipov, pokiaľ ide o muškátový oriešok a jeho spotrebu:

Muškátový orech by sa mal užívať s mierou.

Toto korenie sa neodporúča pre tehotné ženy ani deti v dôsledku možnej toxicity, hoci je to veľmi zriedkavé.

Vzhľadom na to, že muškátový orech bol pri vysokých meraniach spojený s toxicitou a halucináciami, uistite sa, že nikdy neprekročíte ¼ čajovej lyžičky a podávate ho len pod dohľadom svojho lekára.

Upozorňujeme, že muškátový oriešok môže reagovať s niektorými liekmi, preto vždy konzultujete s lekárom v prípade, že užívate nejaké.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt muškatovy oriešok a spanok

Ako používať muškátový orech

Pre najjednoduchší recept zmiešajte ¼ čajovej lyžičky muškátového orieška so šálkou vody 1.5-2 dcl a vypite to hodinu pred spaním. Ak to na vás nefunguje, môžete ho vymeniť za zmes muškátový orech s medom. Zmiešajte štipku muškátového prášku s lyžičkou medu a konzumujte pred spaním.
Mali by ste ho ale konzumovať s mierou a dávať si pozor, aby ste sa ho nepredávkovali. Je tiež výborný proti nadúvaniu a zlepšenie trávenia. Môžete ho užívať aj samotný. Úplne ale stačí, keď ho po jedle dáte na špičku noža. A dávajte si pozor, aby ste neprekročili dennú dávku. Muškátový prášok bol v minulosti používaný ako narkotikum.
Po predávkovaní môže dôjsť aj k otrave!

ZDROJ:besthealthyguide.com

You Might Also Like