ŽENY PO 40-TKE MAJTE SA NA POZORE. VO VAŠOM VEKU SA VAŠE TELO ÚPLNE MENÍ. TOTO MUSÍTE ROBIŤ, ABY STE BOLI ZDRAVÉ A KRÁSNE

Telo zrelej ženy sa líši od tých mladých a preto je potrebné si upraviť stravovacie návyky, pretože aj tie vplývajú na vyšší vek. Ak chcete vedieť prečo a ako na to, pokračujte v čítaní!

Po 40. roku života dochádza ku zmenám v hormonálnej hladiny. Z tohto dôvodu sa mení aj stav pokožky, metabolizmu a nervového systému. Ak chcete schudnúť, musíte nielen jesť menšie porcie, ale aj zmeniť svoj jedálniček.

Začnú sa vyskytovať problémy s črevami, pretože ich elasticita sa znižuje a ľudí často trápia zápchy alebo nadúvanie. Aby ste sa tomu vyhli, opäť je nutné dodržiavať správnu životosprávu.

Všeobecne platí, že ak chcete efektívne schudnúť a starať sa o celkový stav vášho tela, mali by ste postupovať podľa nasledujúcich pokynov.

  1. Dávajte si pozor na proteíny mliečneho a rastlinného pôvodu. Množstvo mäsa by sa malo vekom znižovať, pretože spôsobuje zhoršenie trávenia. Preto do svojho menu pridajte tvaroh, syr a šampiňóny. V prípade, že sa mäsa nechcete vzdať, zvoľte radšej také, na ktorom je menej tuku, napríklad králičie alebo kuracie.

Súvisiaci obrázok

  1. Pite vodu ihneď po prebudení a medzi prestávkami počas jedenia. Doprajte si aj kávu, ale nie viac ako jednu šálku denne.

вода фото

  1. Vyhýbajte sa sladkým limonádam, rýchlemu občerstveniu a múčnym jedlám. Sladké pečivo, cukor – rýchle sacharidy, ktoré sa v tele rýchlo rozkladajú a premieňajú na tuk.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt strava zeny v 40

  1. Ak sa vám nedarí vzdať sa nezdravého jedla lusknutím prstov, môžete si ho dopriať raz denne. Odborníci na výživu radia, aby ste tento nezdravý výrobok skonzumovali ešte v prvej polovici dňa a mal by byť bohatý na vlákninu. Napríklad, také jablko v karameli či celozrnné pečivo s tenkou vrstvou marmelády poteší každú sladkú dušu.

печеное яблоко фото

  1. Orientujte sa na sezam, pretože obsahuje fytoestrogény – rastlinné analógy ženských pohlavných hormónov. Tieto semienka pomáhajú regulovať metabolizmus a znižujú hladinu škodlivého cholesterolu. Konzumujte nie viac ako 3 čajové lyžičky denne.

печеное яблоко фото

  1. Vyhýbajte sa alkoholu, ak chcete byť štíhla a mať črevá, ktoré budú fungovať ako hodinky. Na dovolenke si však môžete dopriať 1 pohár suchého červeného vína.

бокал красного вина фото

  1. Tučné morské ryby patria medzi najlepšie produkty pre ženy po 40-tke. Polynenásytené tuky, ktoré sa v nich nachádzajú, chránia cievy, zlepšujú pamäť, vlasy a vaša pokožka dostane tú správnu farbu.

Súvisiaci obrázok

  1. Čo je to stravovanie prostredníctvom menších porcií jedál? Je to konzumácia malých jedál každé 2 až 3 hodiny. Nebudete mať čas na hladovanie a zrýchlite svoj metabolizmus. Spočiatku to môže byť nepríjemné, ak na to nie ste zvyknuté. Hlavné v tom prípade, keď ste celý deň nejedli nič a večer si doprajete všetko jedlo sveta.

дробное питание фото

Postupujte podľa týchto pravidiel v každom veku, budete sa cítiť mlado a hlavne zdravo! Zabudnete na pocit ťažkého žalúdka a nadváhy. Skúste to,  je to jednoduché!Držíme palce.
Zdroj sovkusom ru

You Might Also Like