Vďaka citrónovému detoxu sa mi konečne podarilo zhodiť !

Citróny sú účinné nielen v boji proti prechladnutiam a srdcovým ochoreniam , ale aj dokonale čistia od toxínov! Tento vitamínový zázrak môže v krátkom čase zvýšiť celkový tonus tela a podporiť zdravú stratu hmotnosti .

V dnešnej dobe je na trhu množstvo prípravkov určených na detox organizmu, o produktoch určených na chudnutie nehovoriac. Načo však míňať veľké peniaze na pochybné tabletky, ktoré sú navyše plné umelých prídavkov, keď si môžete účinný detox pripraviť z „prírodnej lekárne“? Reč je o citrónoch, ktoré by ste mali zahrnúť do svojho každodenného jedálnička. Ako ich využiť čo najefektívnejšie, sa dozviete v nasledujúcich tipoch.

Detox už od rána

čistenie tela citrónmi

Citróny dodajú telu potrebné vitamíny, ich skvelá svieža chuť vás nabudí a pomôžu vám aj s podporou metabolizmu. Aby váš tráviaci systém fungoval tak, ako má, pridajte si citrónovú šťavu k raňajkám. Napríklad ku kefíru, ktorý môžete zmiešať aj s iným ovocím alebo ním zaliať ovsené vločky.

Ďalším skvelým tipom je ranné smoothie. Rozmixujte obľúbené ovocie a zeleninu a nezabudnite k nim pridať odšťavený citrón. Hustý nápoj perfektne zasýti a dodá energiu.

Jednoduché a účinné

čistenie tela citrónmi

O niečo účinnejší nápoj, ktorý by ste si mali pripraviť už nalačno, vás síce nezasýti a nemá tak lahodnú chuť ako ovocné smoothie, vášmu telu a štíhlej línii však nesmierne prospeje. Najmä, ak máte problém s pomalým metabolizmom, ktorý potrebujete naštartovať. Zmes pozostáva zo šťavy z jedného menšieho citróna, lyžice medu, lyžice jablčného octu, štipky čierneho korenia a vody. Už po prvom týždni sa môžete tešiť z nižšej váhy. Dajte si však pozor v prípade, ak máte podráždený tráviaci trakt. Jablčný ocot a citrón by v ňom mohli narobiť šarapatu.

Kurkuma a citrón

čistenie tela citrónmi

O kurkume a jej liečivých účinkoch ste už isto počuli. Jej pozitívne vlastnosti znásobíte pridaním „popučeného“ (napríklad v mažiari) citrónu, ktorý môžete aj veľmi najemno nakrájať. Každý deň si hneď ráno pred jedlom doprajte jednu čajovú lyžičku. Ak chcete, môžete si chuť spríjemniť troškou medu.

Citróny k jedlu

čistenie tela citrónmi

V menších množstvách si môžete pridávať tento skvelý citrusový plod k jedlu počas celého dňa. Citrónovú šťavu využijete ako marinádu na mäso (najmä kuracie a morčacie), ktoré šťava urobí omnoho šťavnatejším a mäkším. Citrónom si samozrejme môžete pokvapkať rybacinu, ale i iné pokrmy z mäsa. Obedu tak dodáte šmrnc ako z luxusnej reštaurácie.

Urobte si light majonézu

čistenie tela citrónmi

Aj keď sa to môže zdať ako zbytočný krok, nahradenie majonézy, tatarskej omáčky alebo dresingov, ktoré využívate v šalátoch, prospeje lepšej figúre, ale i zdraviu. Ak ohŕňate nosom nad zeleninovým šalátom, ktorý ste si „naordinovali“ na večeru, skúste ho dochutiť citrónovou zálievkou. Budete potrebovať olivový olej, trošku medu a dijonskú horčicu. Pridajte šťavu z citróna podľa svojej chuti a všetko dobre zamiešajte.

Veľa pite

čistenie tela citrónmi

Pri každom detoxe je nesmierne dôležitý pitný režim. Denne by ste mali ideálne vypiť aspoň 2,5 litra tekutín, no nie každému vonia čistá voda. Do vody si preto pridajte citrónovú šťavu, nakrájané citróny a ochutiť si ju môžete aj lístkami mäty. Takáto skvelá limonáda sa hneď lepšie pije a navyše vám pomôže schudnúť.

Proti chorobám

čistenie tela citrónmi

Nesmrteľná kombinácia, ktorú odporúčajú aj lekári. Po citróne a zázvore však obyčajne siahame až vtedy, keď nás prekvapí choroba. Oveľa účinnejšie je však ochoreniam predchádzať, preto by sme si mali dopriať citrón so zázvorom častejšie. Pridajte ho do čaju alebo si ho dajte surový, čím prijmete väčšie množstvo vitamínov. Posilníte svoju imunitu a pomôžete organizmu s detoxikáciou.

Čaj bez citróna nie!

čistenie tela citrónmi

Ak si zvyknete vydýchnuť pri šálke chutného čaju, nezabudnite vždy pridať citrón, ktorý sa hodí k čiernemu, zelenému i ovocnému čaju. Nejde len o vaše zdravie. Aróma citrónov vie telo upokojiť, spríjemniť vám chvíle a pomôže zrelaxovať. Myslite na telo, ale i duševnú pohodu.

 zdroj: sovkusom.ru

 

 

You Might Also Like