Cesnak v mlieku? Určite áno!

Existuje veľa ovocia, či zeleniny a korenia, ktoré pomáhajú vyliečiť ochorenie bez nutnotsti ďalších chemických liekov. Jedným z nich je práve cesnak v kombinácia s mliekom. Čítajte tento článok a zistite tak viac, ako vyriešiť problémy s vaším zdravím vďaka prírodnej ceste!

Potrebujeme:

Lúpaný a mletý cesnak – 10 strúčikov
Mlieko – 500ml
Voda – 250 ml 
Cukor – 2-3 lyžičky

Príprava

Mlieko a vodu dáme do hrnca, pridáme cesnak, prikryjeme a privedieme do varu. Nezabudnite neustále miešať, kým zmes nebude na asi 1/2 pôvodného množstva. Potom pridajte mlieko a cukor a opäť zamiešajte, aby sa cukor dostatočne rozpustil. Pite horúce, ako čaj.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cesnak s mliekom

Oboznámime vás so zdravotnými výhodami mlieka a cesnaku:

Srdcové problémy – znižuje cholesterol a zabraňuje tvorbe zrazenín, čím sa zvyšuje obehový systém. Odstredené alebo nízkotučné mlieko podľa doktorov účinne bojuje proti srdcovým problémom.

Cholesterol

Ak pijete teplé cesnakové mlieko nepretržite viac ako týždeň, pomôže vám znížiť hladinu cholesterolu s nízkou hustotou lipoproteínov (LDL) známu ako „zlý“ cholesterol, čím sa zvýši vysoká hladina lipoproteínov (HDL) v dobrom cholesterole v tele.

Astma
Užívaním 3 strúčikov  cesnaku každú noc pred spaním je výborný prostriedok na liečbu proti astme.

 

Žltačka

Cesnak pomáha zbaviť sa nežiaducich toxínov v tele. Pretože pečeň potrebuje síru na detoxikáciu tela, je to skvelý zdroj síry. Cesnak zvyšuje produkciu
žlče, ktorá znižuje tuk v pečeni. Tento drink počas 5 dní pomáha pri liečbe žltačky!

Kašeľ
Antibakteriálne vlasnosti cesnaku robia tým vynikajúci liek na kašeľ. Med a cesnak spoločne sú skvelým prostriedkom na kašeľ.

 

Nespavosť

Cesnak má upokojujúce účinky, ktoré vám pomôžu spať lepšie.

zdroj: wakeuphelthy.com

You Might Also Like