Prírodné antibiotiká

Ľuďom ktorý sa nakazia bakteriálnu infekciu, lekár  predpíše antibiotiká. Sú to pomerne účinné lieky, ale bohužiaľ majú niekoľko vedľajších účinkov. Pomocou nich zabíjame nielen škodlivé baktérie, ale aj užitočné.

V prírode existujú prírodné lieky, ktoré fungujú ako antibiotiká, ale zároveň šetria. Odporúčame ich zahrnúť do stravy!

Prírodné antibiotiká
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt prírodné antibiotiká

 1. Cesnak
  Cesnak – možno najlepšie prírodné antibiotikum. Aktívne bojuje so stafylokokovou a streptokokovou infekciou. Ľudia, ktorí denne jedia minimum cesnaku, majú šancu zbaviť sa hypertenzie, alergií, bolesti zubov a srdcových chorôb.Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt prírodné antibiotiká
 2. Škorica
  Užitočné látky v zložení škorice zastavujú rast baktérií a húb, najmä kvasinky. Okrem toho je toto drievko bohaté na antioxidanty, ktoré chránia naše bunky a bojujú proti voľným radikálom. Používa sa tiež na zlepšenie fungovania pankreasu a na normalizáciu hladín cukru v krvi.Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt prírodné antibiotiká
 3. Chren
  Chren obsahuje lyzozým, ktorý má škodlivý účinok na baktérie. Keďže chren má antibiotické vlastnosti, je to najlepší liek na liečbu chorôb hrdla a horných dýchacích ciest. Pri príprave vodného roztoku na oplachovanie je potrebné drhnúť chren na jemnom strúhadle a čerstvú kašu zalejeme vodou v pomere 1: 10.Pravidelné používanie tohto produktu pomôže zatočiť s baktériami, ktoré spôsobujú ochorenia močových ciest.
 4. Med
  Prírodné antibiotikum, ktoré bojuje proti baktériám, vírusom, hubám a zápalom. Tiež dezinfikuje rany a urýchľuje ich liečenie. Ale musíme byť opatrný, pretože tento produkt môže spôsobiť alergie.Súvisiaci obrázok
 5. Zázvor
  Toto je účinný prostriedok proti chrípke a prechladnutiu. Vedci dokázali, že zázvor zabíja chrípkové vírusy a zvyšuje schopnosť imunity odolávať infekcii. Tento prírodný liek sa používa aj pri poruchách žalúdka. Niektorí vedci tvrdia, že zázvor môže byť použitý na prevenciu rakoviny.
 6. Vavrínové listy
  Vavrínový list je nielen voňavým doplnkom jedál, ale aj prírodným liečiteľom. Zabíja rôzne škodlivé mikróby a huby, ale v žiadnom prípade neovplyvňuje negatívne užitočné baktérie.
 7. Jablkový ocot
  Tento výrobok obsahuje kyselinu jablčnú, ktorá dokáže prekonať rôzne vírusy, baktérie a huby. Konkrétne ide o letálne činidlo pre všetky typy patogénov v ústnej dutine. To je dôvod, prečo tradiční liečitelia dôrazne odporúčajú opláchnuť ústa roztokom jablčného octu!

Pamätajte, že najlepší liek na zdravie je prevencia!
Zdroj: sovkusom. ru

You Might Also Like