Potom, keď si prečítate toto, už nebudete vyhadzovať kôstky avokáda!

Keď sa dozviete o úžasných vlastnostiach tohto produktu, nikdy ho nevyhodíte. Avokádová kôstka obsahuje draslík, fosfor, antioxidanty a rozpustné vlákno. To spôsobuje, že kôstka je výnimočná, pretože tieto látky môžu znižovať hladinu cholesterolu v krvi, zlepšujú výkon srdca a pomáhajú nervovému systému vyrovnať sa so stresmi!

Pripravte avokádovú kôstku jednoducho. Stačí rozdeliť malý kúsok nožom a nadrhneme ho alebo zomelieme v mixéri. Výsledný prášok sa môže pridávať do kefír, obilnín, nápojov a šalátov ako výživový doplnok!

Dávka z avokádovej kôstky by mala byť dodržaná: potrebuje len veľmi málo, na terapeutický účinok stačí 1/4 čajovej lyžičky denne. V opačnom prípade sa môžete otráviť – kosť tiež obsahuje triesloviny , horké adstringenty. Sú užitočné len v malých dávkach!

avokádo

Vlastnosti avokáda

  1. Flavonol a antioxidanty obsiahnuté v kôstke avokáda prispievajú k inhibícii rastu akýchkoľvek nádorov.
  2. Prášok z avokáda zlepšuje trávenie. Rovnako ako palina, horký  extrakt podporuje sekréciu žalúdočných štiav, zmierňuje nevoľnosť, odstraňuje zápal v tráviacom trakte .
  3. Vzhľadom na vysoký obsah ľahko stráviteľných vlákien, prášok z avokáda znižuje množstvo cholesterolu v tele. Škodlivé tuky sú menej absorbované do krvi v gastrointestinálnom trakte, celulóza chráni cievy pred cholesterolovými plakmi.
  4. Draslík je nevyhnutný pre dobrú činnosť srdca a je prítomný v kôstke avokáda v hojnosti.
  5. Cenné minerálne látky vkôstke zvyšujú energetickú hladinu, majú imunostimulačný účinok.
  6. Avokádová kôstka pomôže schudnúť: látky v jeho zložení urýchľujú metabolizmus a podporujú aktívne procesy spaľovania tukov v tele.

Sme zvyknutí sušiť marhule a používať ich na zlepšenie nášho blahobytu. Ale sušené avokáda nie sú menej cenným produktom!
Zdroj: takprosto cc

You Might Also Like