Škoricové mlieko- ako sa využíva a k čomu je prospešné

Pohár mlieka pred posteľou je obľúbeným nápojom mnohých ľudí. Ale škorica vám zvyčajne premení bežný pohár mlieka na super zdravý a chutný nápoj. Škorica – je jedena z najužitočnejších korenín, ktoré podporujú úbytok hmotnosti a tiež vyčistia pokožku a vaše krvné riečisko.
Súvisiaci obrázok

V tomto článku sa zameriame na výhody škoricového mlieka a  odporúčame, aby ste ho pridali do vašej každodennej stravy.

Zdravotné výhody
Najprv sa pozrime na niektoré výhody aromatickej koreniny.

Škorica je populárne korenie ktoré sa získava z vnútornej kôry stromov. Používa sa už od dávnych čias a dokonca aj starí Egypťania ju poznali a používali.

Škorica bola kedysi raritou a bola vysoko hodnotená. Bola dostupná len kráľom, ale dnes ho možno nájsť v každom obchode s potravinami.

Oleje dodávajú škorici svoju vôňu a chuť. Olej je bohatý na škoricový aldehyd, zlúčenina, ktorá dodáva škorici svoje zdravotné výhody.

Antioxidanty
Škorica obsahuje polyfenoly, typ silných antioxidantov. Štúdia ukázala, že škorica obsahuje viac antioxidantov než 26 rôznych druhov korenia.

Protizápalový účinok
Mlieko so škoricou znižuje chronický zápal. Podľa vedcov, škoricové antioxidanty pomáhajú zmierniť zápal.

Cukrovkári
Ľudia s cukrovkou typu 2 môžu regulovať hladinu zlého cholesterolu tak, že každý deň užívajú polovicu čajovej lyžičky škorice. Rovnaká dávka môže tiež znížiť hladiny triglyceridov.

Inzulínová rezistencia
Inzulín reguluje metabolizmus . Zúčastňuje sa prechodu cukru z krvného riečišťa do každej bunky, takže telo ju môže použiť ako energiu. Bohužiaľ, veľa ľuďom sa  vytvorí rezistencia na inzulín v dôsledku zlého stravovania, nečinnosti a cukrovky.

Inzulínová rezistencia vedie k vzniku cukrovky a iných ochorení. Škorica môže pomôcť v liečbe tejto rezistencie „fixovať“ jeho metabolizmus.

Neurodegeneratívne ochorenie
Alzheimerova choroba a Parkinsonova choroba poškodzujú štruktúru mozgu a spôsobujú pokles kognitívnych schopností. 2 zmesi v škorci môžu zabrániť tvorbe proteínov v mozgu, ktoré spôsobujú Alzheimerovu chorobu.

Vedci uskutočnili štúdiu na myšiach s Parkinsonovou chorobou. Je dokázané, že škorica chráni neuróny, stabilizuje úroveň neurotransmiterov a zlepšuje motorickú funkciu.

Škorica poskytuje veľa výhod, čo je dôvod, prečo je škoricové mlieko pre vás tak prospešné. Poďme na recept!
Súvisiaci obrázok

Ako vyrobiť mlieko so škoricou? 
Jediné, čo musíte urobiť, je miešať štvrtinu čajovej lyžičky škorice do šálky teplého mlieka. Oslaďte medom alebo iným organickým sladidlom a pridajte extrakt z vanilky, aby ste zlepšili jeho chuť.

Vždy kupujte organickú, ľahko spracovanú škoricu. Prečítajte si štítky a vyhnite sa všetkému, čo obsahuje cukor, pretože je škodlivý pre vaše zdravie.

zdroj: fithacker.ru

You Might Also Like