Masky proti klesaniu očných viečok

Padajúce horné očné viečka sa prejavujú  dôsledkom starnutia a zmien v tele. Produkcia kolagénu klesá, svaly očí sa oslabujú a očné viečka začnú klesať.

V mladom veku túto vadu s previsom horných viečok nepozorujeme- veľmi často je to aj v dôsledku genetickej predispozície a v závislosti od štruktúrnych rysov veku. Existujú však aj iné dôvody pre vznik „opuchnutých“ horných viečok, ktoré spôsobujú, že človek vyzerá starší ako naozaj je.

Očná maska

Chronický nedostatok spánku. Ak budete venovať dostatok času spánku, vaša tvár bude oveľa čerstvejšia. Pokúste sa ísť do postele pred 23:00 a spať alebo ležať na chrbte. To výrazne znižuje padanie očných viečok a vačkou pod očami.

Očná maska

Porušenie rovnováhy vody a soli v tele. Tí, ktorí to preháňajú so soľou, korením majú radi údené potraviny alebo alkohol, to vám zadržiava vodu v tele, čo vedie k opuchu očí. Z toho istého dôvodu sa neodporúča piť veľa vody pred spaním.

Očná maska

Alergia k jedlu sa môže prejaviť aj opuchom v oblasti očí. Vyhýbajte sa jedlu a nápojom, ktoré sú pre vás kontraindikované.

Očná maska

Nesprávny výber kozmetiky. Pri starostlivosti o pokožku používajte len to, čo vyhovuje vášmu typu pokožky. A je potrebné, aby väčšina kozmetických prípravkov bola zastúpená prírodnými zložkami.

Očná maska

Problémy s hmotnosťou tiež ovplyvňujú pokožku očí. Nadmerná hmotnosť vedie k napínaniu kože, aj na tvári. Rýchly úbytok hmotnosti môže byť príčinou vädnutia pokožky.

Očná maska

Ak chcete vyzerať mlado a atraktívne, tu sú niektoré recepty na zázračné masky pre očné viečka. Môžu byť ľahko a rýchlo spravené doma.

Maska z vaječného bielka
Maska je tiež účinná pri liečbe akné, pigmentových škvŕn a odstraňovania akné.

Očná maska

 1. Rozbite jedno vajíčko a oddeľte bielok od žĺtka.
 2. Dobre premiešajte bielok.
 3. Vatou naneste, bielok na očné viečka, vyhýbajte sa kontaktu s očami.
 4. Držte oči zatvorené, kým sa bielok úplne neuschne.
 5. Masku opláchnite teplou vodou.

Maska so zemiakov
Tento produkt účinne odstraňuje opuch z očných viečok, omladzuje pokožku a vyhladzuje jemné vrásky.

Očná maska

 1. Naškriabte stredne veľký zemiak na jemnom strúhadle.
 2. Výsledná kaša by mala byť umiestnená v chladničke po dobu 10-15 minút.
 3. Dôkladne premiešajte zemiakovú pastu a naneste ju na oblasť okolo očných viečok.
 4. Po 15 minútach masku umyte studenou vodou.

Maska z mlieka
Maska na báze čerstvého mlieka spomaľuje proces starnutia a obnovuje zdravú farbu pokožky, vyživuje ju a zvlhčuje, a dáva jej pružnosť .

Očná maska

 1. Vezmite 1/4 šálky mlieka a pridajte 4 polievkové lyžice  sódy na pečenie, dôkladne premiešajte.
 2. Položte pohár mlieka do chladničky na 15-20 minút.
 3. Naneste zmes mliečnej sódy na očné viečka.
 4. Po 15 minútach masku umyte studenou vodou.

Maska z petržlenom
Táto maska má omladzujúce a bieliace vlastnosti, zmierňuje únavu a  zlepšuje stav pokožky.

Očná maska

 1. Dôkladne nakrájajte petržlen.
 2. Aplikujte zmes na očné viečka a zakryte utierkou.
 3. Po 10-15 minútach masku umyte studenou vodou.

Ďalším z našich trikov bude samo-masáž . Než začnete, najprv na očné viečka natrite olivový alebo sezamový olej. Zdvihnite pokožku z línie rias po obočie a tiež z vnútorného rohu oka smerom von.

Očná maska

Ráno je dobré masírovať oblasť očných viečok kockami ľadu z odvaru liečivých bylín. Tento postup je veľmi účinný pri odstraňovaní opuchov, vrások a omladzovania.

Očná maska

Pomocou týchto jednoduchých trikov  zabudnete nielen na klesajúce očné viečka, ale nájdete aj krásnu a zdravo vyzerajúcu pleť. Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi, možno tieto informácie sú teraz pre niektorého z nichužitočné.
zdroj: sovkusom ru

You Might Also Like