Koreň púpavy je údajne 100x účinnejší liek na rakovinu ako chemoterapia

Púpavový čaj pôsobí na rakovinové bunky, ktoré sa údajne rozpadnú do 48 hodín od vypitia čaju. V priebehu tejto doby, sa žiadne „choré“ bunky v tele neobnovujú. Táto rastlina je zanedbávaná, ale nikto nechápe prečo, keď má toľko liečivých látok.

Tak ju choďte nazbierať a začnite ich používať!

Naše babičky nám vždy robili púpavový čaj ako prevenciu, ale určite nevedeli, že koreň púpavy môže pomôcť aj pacientom s rakovinou.
Súvisiaci obrázok

Windsordovská univerzita v Kanade urobila počiatočné výskum na ústavu chémie a biochémie, výsledky priniesli nádej pre pacientov s rakovinou. Bolo zistené, že koreň púpavy rakovinové bunky pomaly v podstate zabije. Púpava pôsobí na postihnuté bunky, ktoré sa údajne rozpadnú do 48 hodín. Počas tejto doby sa žiadne zdravé bunky neovplyvnili tými „chorými“. Kontinuálne liečba s koreňmi harmančeka môže zničiť pacientom väčšinu rakovinových buniek. Kvôli týmto neočakávaným výsledkom si skupina výskumníkov získalo ďalšiu podporu pre pokračovanie v skúmaní púpavového koreňa.

Okrem protirakovinových účinkov má púpava aj ďalšie liečivé vlastnosti
močopudné
vylučovanie žlče
detoxikácia pečene
pomáha pri alergiách
znižuje krvný cholesterol

John di Carlo má 72 rokov a je osobne presvedčený o liečivých vlastnostiach púpavy a podstúpil preto intenzívne a agresívne chemoterapeutickú liečbu. Tri roky bojoval o svoje zdravie až ho nakoniec lekári poslali domov aby sa rozlúčil so svojimi blízkymi a užili si s nimi posledné dni života. Vzhľadom k tomu, že lekári mali menej alternatív pri hľadaní funkčných riešení v boji proti jeho choroby, sám vyskúšal piť čaj z koreňov púpavy ako poslednú možnosť. Po štyroch mesiacoch sa úplne vyliečil.

Na púpavový čaj potrebujeme sušený pomletý koreň púpavy. No pokojne môžete tiež použiť aj na jemno nakrájaný čerstvý koreň. Približne 2 až 3 čajové lyžičky koreňa, zalejete s 3 dcl vriacej vody a necháte vylúhovať asi 15-17 minút. Čaj pite 2-3 krát denne. Najlepšie je to pred jedlom a niekoľko mesiacov.
zdroj: takprosto cc

You Might Also Like