Ako účinne liečiť bradavice

Bradavice sú novotvary na koži, ktoré sú spôsobené ľudským papilomavírusom. Bohužiaľ bradavice trápia aj veľa obyčajných ľudí. Tieto výrastky sú síce nezhubné, ale nie sú príliš estetické. Bradavice sú spôsobené papilomavírusom HPV a prenášajú sa jednoduchým dotykom. Ľudia sa najčastejšie nakazia v spoločných sprchách a v okolí bazénov. Najčastejšie sa bradavice nachádzajú na nohách, rukách a  na tvári.

Ako bradavice liečiť?

  1. Ak sa chcete bradavíc zbaviť, môžete to skúsiť vlastnými silami pomocou voľne dostupných prípravkov z lekárne, prípadne pomocou prírodných prostriedkov. Z prírodných prostriedkov je doporučované použiť napr. Cesnak, ktorého plátok priložíte na 5 minút na bradavicu, necháte pôsobiť a potom miesto opláchnete vlažnou vodou. Spravidla je potrebné tento postup opakovať niekoľko dní.

2. Ďalej je bradavicu možné potierať minimálne dvakrát denne ricínovým olejom, prípadne na ňu niekoľko dní prikladať tampón napustený tea tree olejom a tento meniť aspoň každých 12 hodín.
Tiež šťava zo stoniek lastovičníka môže byť vaším veľkým pomocníkom pri boji s bradavicami, stačí s ňou potierať postihnuté miesto niekoľkokrát denne po dobu asi jedného týždňa.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ricinový olej

3. Ak vám nestačí vyššie uvedený výpočet možností, môžete ešte siahnuť po ovocí. Príklad ovocie, ktoré vám vo vašom boji s bradavicami pomôže, je čerstvý ananás, respektíve jeho šťava. Stačí bradavicu pokvapkať v priebehu niekoľkých dní touto vodičkou a vždy ju nechať niekoľko hodín pôsobiť.
Súvisiaci obrázok

4. Ak ste milovníci banánov, tak tiež rozhodne nevyhadzujte šupky z nich. Ak budete niekoľko dní prikladať na bradavicu kúsok šupky z banánu vnútornou stranou dole a necháte ju dlhodobo pôsobiť (šupku je však potrebné aspoň raz denne vymeniť), určite budete mať čoskoro vyhraté.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ananas banan

5. Ak nemáte čas a chuť na skúšanie týchto vyššie uvedených metód, môžete sa obrátiť na kožného lekára, ktorý môže bradavice odstrániť pomocou lasera, kvapalného dusíka, kyseliny salicylovej, alebo sa môžete obrátiť na chirurgii, kde je možné tieto bradavice odoperovať. V prípade, že vás trápia bradavice v okolí očí, je nutné toto riešiť s očným lekárom.

zdroj: zhenskoe-mnenie.ru

You Might Also Like