Domáce analgetikum z oleja a soli: Tento liek našich babičiek vás zbaví bolesti kĺbov, svalov a dokonca aj chrbtice

Mnohí z nás sa už stretli s bolesťou hlavy, kĺbov, či svalov. Niekto také bolesti zažíva často a tí, čo majú šťastie ich zažijú len párkrát za život. Často ich však pretrpíme so zaťatými zubami a snažíme sa pomôcť si dostupnými liekmi z lekárne. Mám pre vás riešenie , ktoré určite stoja za vyskúšanie. Navyše ušetríte veľa peňazí za lieky, čo sa určite hodí.

anelgetikum1

Problém s užívaním liekov spočíva v tom, že sú často návykové a koniec koncov, po čase strácajú svoj účinok. Ak liečime nejaký problém, mali by sme sa porozhliadnuť aj po prírodnejších formách, alternatívnych, či tzv. Babských receptoch. Možno tento pomôže práve vám . Vedľajšie účinky? S týmto prípravkom určite žiadne.

Ako zmierniť bolesť?

Najprv je nutné, aby ste si uvedomili, aký druh bolesti vás trápi. V prípade, že ide o problém, ktorý je spojený s chrbticou, kĺbmi, opuchy a pomliaždeninami alebo modrinami, tento liek je pre vás vhodný.

anelgetikum2

Kĺby navyše vyžadujú zvýšenú pozornosť. Liečba bolesti kĺbov prostredníctvom soli je veľmi stará metóda, o ktorej naši predkovia veľmi dobre vedeli. Rovnako dobrý efekt má soľ aj na chrbticu. Soľ má skvelé účinky a jej prednosť spočíva najmä v tom, že dané miesto zahrieva a uvoľňuje svaly. Tento liek však nelieči len bolesť kĺbov.

Soľ tiež dokonale vsakuje prebytočnú vlhkosť. To je dôvod, prečo je vhodná pre liečenie opuchov a modrín, či odrenín. Je to podobný princíp ako keď sa aplikuje jód do uší. Soľ zlepšuje krvný obeh a čistí telo od toxínov.

anelgetikum3

Všetko, čo budete potrebovať je kvalitný soľ a olivový olej. Ak máte tieto dve zložky, môžete sa pustiť do výroby lieku.

postup:

V miske si zmiešame cca 20 lyžíc olivového oleja a 10 lyžíc kvalitnej soli (môžeme použiť himalájskou). Zmes nalejeme do uzatvárateľnej nádoby a necháme ju zavretú stáť po dobu dvoch dní na mieste, kde je izbová teplota. Za ten čas sa do oleja uvoľnia všetky prospešné látky a liek je pripravený na použitie.

Ako na to?

Soľnú masáž je najvhodnejšie vykonávať ráno alebo v dopoludňajších hodinách. Skontrolujte postihnuté oblasti. Ak tam máte drobné rany, soľ by sa do nich nemala dostať a teda musíte počkať, až sa ranky zahoja.

Soľ s olejom zľahka premiešame a trošku si nalejeme do dlaní. Masírujeme postihnuté miesto a dávame si pozor na intenzitu. Nemali by sme masírovať príliš silno. Jemné krúživé pohyby budú dostatočné.

Výsledok závisí od dĺžky masáže. Môžete začínať na troch minútach a postupne sa môžete dopracovať až k 20 minútam. Keď dokončíte masáž, soľ nezmývajte. Stačí, keď postihnuté miesto utrite papierovou vreckovkou.

anelgetikum5

Prvé výsledky by ste mali pozorovať už po prvom týždni intenzívneho masírovania. Aj drobné bolesti sa vytratia a dokonca môžu aj úplne zmiznúť. Ak vám už nepomáhajú žiadne lieky z lekárne, určite by ste mali vyskúšať túto overenú metódu.
zdroj: takprosto cc

You Might Also Like