7 PROBLÉMOV, S KTORÝMI SI BANÁNY DOKÁŽU PORADIŤ OVEĽA LEPŠIE AKO AKÉKOĽVEK INÉ TABLETKY!

Banány sú ovocie, ktoré by malo byť súčasťou stravy každého človeka. Sú nasýtené prírodnými cukrami a množstvom vlákniny, ktorá dodáva telu energiu. Napriek obsahu kalórií sa ukázalo, že banány pomáhajú vyrovnať sa s mnohými problémami.

7 dôvodov pre banány

Skúste jesť banány a budete sa cítiť oveľa lepšie. Banány sú obľúbeným ovocím mnohých ľudí. Väčšina ľudí však nevie, že banány môžu byť náhradou tabletiek.

Tabletky sú súčasťou nášho života,  nahraďte ich banánmi!

 1. Hypertenzia.  Mnoho ľudí trpiacich hypertenziou nemá draslík. V banánoch je ho dostatok. Draslík viaže soli a odstraňuje ich z tela.  Preto by sme mali jesť banány bohaté na draslík a znížte tým tlak.
 2. Redukcia stresu.  Banán je považovaný za najlepšie „antistresové“ ovocie. Obsahuje potrebné vitamíny a minerály, ktoré ovplyvňujú metabolizmus, ktorý je tiež spojený s úrovňou stresu v tele.
 3. Zlepšenie videnia.  Banány obsahujú vitamín A, ktorý je nevyhnutný pre zdravie očí. Naše telo potrebuje určité množstvo vitamínu A denne, aby sa znížilo riziko nočnej slepoty Ženy potrebujú 700 mikrogramov každý deň a muži asi 900.
  banány
 4. Zápcha a nadúvanie.  Banány obsahujú látku ako je pektín, ktorý je zodpovedný za odstraňovanie ťažkých kovov a iných toxínov z tela. Banány sú vynikajúcim probiotikom, ktorý stimuluje tráviaci proces. Taktiež znižujú tvorbu plynov a pôsobia ako mierne preháňadlá.
 5. Pomoc s PMS.  Banány obsahujú vitamín B6, ktorý má pozitívny vplyv na hladinu cukru a pomáha znižovať negatívne príznaky PMS. Tento vitamín pomáha pri nadúvaní a zmierňuje nepríjemné výkyvy nálady.
 6. Depresie.  Banány obsahujú tryptofán, ktorý zvyšuje produkciu hormónu serotonínu. Aj keď banány nepomôžu vyrovnať sa s ťažkým utrpením, keď jete dva banány denne, depreia sa zmierni.
 7. Chudnutie.  Banány sú veľmi chutné sladké ovocie a môžu sa ľahko začleniť do akejkoľvek stravy. Banány obsahujú veľa vlákniny rozpustnej vo vode. Keď vlákna vstúpia do trávenia, absorbujú vodu a spomaľujú trávenie, čo znamená, že sa budete cítiť dlhšie nasýtený.

  Zdroj: fithacker ru

You Might Also Like