Výhody pre naše zdravie- Valeriána lekárska

Čo je to valeriána lekárska?

Je to trvalka ktorá rastie na trávnikoch Európy. Rastie do výšky šesťdesiat centimetrov, jej stonky majú dáždnikovité hlávky a tmavé listy.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt valerian lekarsky

Z jej koreňa sa vytlačí šťava, alebo sa z neho spraví prášok, v oboch prípadoch sa výrobok používa na medicínske účely. Tento extrakt je možné nájsť vo forme tabletiek či čajoch. Pomáhajú najmä so zaspávaním a podporujú pocit pokoja.

  1. Pomáha liečiť ischias

Valeriána lekárska pomáha zmierniť bolesti a zanecháva vaše svaly zrelaxované. Valeriány sú taktiež účinné v liečbe ischiatickej bolesti ktorá sa vzťahuje na svalové kŕče. Je to kvôli tomu, že valeriána obsahuje olej ktorý pomáha upokojovať svaly a zmierňovať napätie. Ba čo viac, je to skvelý liek pre ľudí ktorí trpia spánkovou depriváciou.

Ak máte takéto stavy, môžete pravidelne piť čaj z valeriánu. Na to aby ste si takýto čaj uvarili, pridajte jednu lyžicu vysušeného valeriánového koreňa do jedného hrnčeka vriacej vody. Zakryte ho a ponechajte to v takomto stave na desať minút. 

Pite niekoľko hrnčekov tohto čaju za týždeň, počas niekoľko týždňov. Taktiež jestvuje alternatíva požívania doplnkov vo forme tabliet, no najprv je potrebné poradiť sa s lekárom.

 

Zlepšuje pamäť
Lieči hypertyreózu
Zmierňuje menopauzálne symptómy
Lieči poruchy spánku
Zastavuje nekontrolovateľné trasenie rúk

 

  1. Lieči ADHD

Valerián pracuje spolu s mozgom na spomaľovaní spúšťačov hyperaktivity a pomáha v individuálnej koncentrácii. Dospelý jedinec môže brať od tristo do tisíc miligramov. Ak plánujete podávať valerián deťom, najprv konzultujte s lekárom.

  1. Proti epilepsii

Koreň valeriánu znižuje frekvenciu záchvatov u epileptických pacientov, pretože má sedatívne účinky na váš nervový systém. Jej používanie na antiepileptické liečenie bolo potvrdené ako účinné na niekoľkých výskumoch na zvieratách.
zdroj: amazon.com

You Might Also Like