5 cvičení, ktoré môžu pomôcť znížiť bolesť artritídy

Tradičná múdrosť naznačuje, že keď vaše telo bolí, mali by ste odpočívať. Ale pokiaľ ide o artritídu, výskum ukazuje, že fyzická aktivita môže skutočne pomôcť zmierniť bolesť, ako aj stuhnutosť a opuch kĺbov. Výber správnych druhov činností je však dôležitý. Tu je päť z najlepších cvičení na zníženie bolesti pri artritíde.

1. Vodné aktivity

Plávanie a aqua aerobik sú skvelými príkladmi vodných aktivít, ktoré môžu pomôcť znížiť bolesť artritídy. Teplá voda umožňuje ľahké pohyby a umožňuje vám pomaly, kontrolovane a bezpečne zaostrovať vašu bolesť. Odolnosť, ktorú poskytuje voda, je tiež skvelá pre budovanie svalov .

2. Tai Chi

Tai chi zahŕňa zmenu držania tela cez sériu pomalých a kontrolovaných pohybov. Toto jemné cvičenie kladie veľmi malý stres na hlavné kĺby ako sú kolená a členky a v podstate uľahčuje pohyb tým, že zlepšuje vstrebávanie synoviálnej tekutiny v kĺbovo efektívnych „mazacích“ kĺboch. Pravidelné cviky tai chi bola spojená so znížením únavy a bolesti kĺbov, ako aj s vylepšenou rovnováhou.
Súvisiaci obrázok

3. Jóga

Jóga je ideálna aktivita pre pacientov trpiacich artritídou, najmä preto, že pomáha zlepšovať fyzické i psychologické symptómy ochorenia. V skutočnosti sa ukázalo, že pravidelná prax jogy znižuje bolesť artritídy, zlepšuje pružnosť kĺbov a znižuje stres a napätie. Máte strach, že nemáte požadovanú flexibilitu? Nemusíte. Mnoho jógových póz môže byť upravených tak, aby boli prístupné pre začiatočníkov bez ohľadu na vek alebo schopnosť.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt joga cyklistika

4. Chôdza

Chôdza je skvelý spôsob, ako zostať aktívny bez toho, aby ste kĺby prepínali. Akonáhle budete v chôdzi svojim vlastným tempom, budeťe chcieť chodiť sami a častejšie, rýchlejšie alebo do kopca. Len majte na pamäti, že zavedenie týchto väčších stupňov obtiažnosti bude klásť väčší dôraz na vaše kĺby, takže zavádzajte zmeny postupne. Jedna z najlepších vecí o chôdzi? Ak potrebujete čas sám pre seba, je to skvelá príležitosť, aby ste si uľavili svojej mysľi. Prípadne môžete predstaviť spoločenský aspekt tým, že pozvete kamaráta, ktorý sa k vám pripojí!

5. Cyklistika

Mnoho činností s vysokou intenzitou je záťaž na vaše kĺby, ale pre ľudí s artritídou je ešte stále dôležité, aby ich srdce čerpalo každý týždeň. Cyklistika je fantastické kardiovaskulárne cvičenie pretože sa dá robiť s vysokou intenzitou bez toho, aby sa na kĺby zvýšil tlak.

Hľadáte inšpiráciu, aby ste sa viac pohybovali? Tu je 5 cvičení ktoré vás zdvihnú z gauča!
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cyklistika pre starších
zdroj: readersdigest.ca

You Might Also Like