4 DRUHY BYLÍN, KTORÉ CHRÁNIA VÁŠ MOZOG PRED DEPRESIOU, ÚZKOSŤOU A ALZHEIMEROVOU CHOROBOU

S neustálym tokom informácií do nášho mozgu, ako aj so stresom, s ktorým sa každodenne zaoberáme, môže mať naša myseľ problémy. Pokiaľ ide o zdravie mozgu, príroda nám poskytla niektoré skôr úžasné prírodné prostriedky. Tieto bylinky znižujú úzkosť a chránia mozog pred demenciou, ako aj zvyšujú kognitívny výkon, zameranie a pamäť.

4 bylinky, ktoré chránia Váš mozog pred depresiou, úzkosťou a Alzheimerovou chorobou

Ginkgo :Ginkgo biloba zaobchádza s rôznymi zdravotnými problémami, ako je chabá pamäť a zlý prietok krvi. Bolo tiež dokázané, že pomáha pacientom s demenciou stimuláciou dodávania kyslíka do mozgu. Táto rastlina podporuje nervové bunky, ktoré trpia demenciou a môžu byť užitočné pri prevencii Alzheimerovej choroby v dôsledku antioxidantov, ktoré obsahuje. Flavonoidy a terpenoidy v ginkgo bilobe pomáhajú znižovať riziko rakoviny, srdcového ochorenia a Alzheimerovej choroby.

Rozmarín: Môže zvýšiť trvanie pamäti, zvýšiť pozornosť a zlepšiť pamäť. Jeho schopnosť stimulovať kognitívnu aktivitu z neho robí výbornú prevenciu proti demencii alebo Alzheimerovej chorobe. Aróma rozmarínu sa spája s úľavou od stresu a náchylnosťou k náladám u ľudí trpiacich hormonálnou nerovnováhou alebo chronickou úzkosťou.

Ženšen: Bolo vedecky dokázané, že ženšen môže zlepšiť náladu a duševné funkcie, rovnako ako znížiť úzkosť a stres. Je tiež schopný stimulovať mozgové bunky a zvyšovať úroveň koncentrácie. Podľa jednej štúdie ženšen môže fungovať ako prirodzená liečba Alzheimerovej chorobi. Výskumníci tvrdia, že poskytuje aj silné protirakovinové vlastnosti. Má schopnosť zastaviť rast nádorov, čo naznačuje jeho protirakovinové vlastnosti.

Mäta pieporná:  Obsahuje monoterpén, silný fytonutrient. Bolo preukázané, že chráni pred rakovinou pľúc, kože a čriev. Štúdie ukázali, že chuť a vôňa mäty piepornej môže mať hlboký vplyv na kognitívne funkcie. Mäta zvyšuje pamäť, pozornosť, zvyšuje úsudok a pozornosť.

Ak už trpíte akoukoľvek formou úzkosti, môžete vyskúšať niektoré z prírodných liekov opísaných nižšie, ktoré vám pomôžu zmierniť vaše príznaky.

13 prírodných liekov na úzkosť: 
meditácie
cvičenie
obmedzenie cukru
znížte spotrebu kofeínu a alkoholu
jesť viac prírodných potravín a menej spracovaných potravín
GABA (kyselina gama-aminomaslová) komplex
horčíka
vitamíny skupiny B
5-HTP (5-hydroxytryptophan)
harmanček
L- theamin

zdroj: fithacker.ru

You Might Also Like