Osvedčené nápady na najlepšie domáce hnojivá pre paradajky! Rastú ako nikdy predtým!

Pokiaľ máte záhradu, potom dobre viete, aké dôležité je chrániť svoju úrodu pred škodcami a rôznymi chorobami. U paradajok, ktoré sú k tomuto obzvlášť náchylne, to potom platí dvojnásobne. Paradajky väčšinou rastú veľmi dobre a úroda môže byť skutočne bohatá, ale počas chvíľky sa všetko môže zmeniť vo veľkej škody, keď je nechránime pred škodcom, hnilobou a rôznymi chorobami.
Dnes Vám preto ukážeme rovno 4 geniálne tipy na prírodné hnojivá, ktoré Vaše paradajky spoľahlivo ochráni pred všetkými hrozbami. Vyskúšajte tieto famózne tipy aj Vy. Výsledok vás milo prekvapí.

HNOJIVÁ PRE PARADAJKY

  1. Vložte 500 gramov dreveného popola do vedra a potom pridajte 5 litrov prevarenej vody. Počkajte, až sa popol usadí na dne, a zlejte vodu do inej nádoby. Pridajte ďalších 5 litrov vody. Najlepšie je mať dažďovú vodu a potom môžeme touto zmesou bezpečne zavlažovať naše paradajky.
  2. Vezmite veľkú hrsť žihľavy, nakrájajte na malé kúsky a položte okolo stanovišta s paradajkami. Alebo pripravte šťavu a zalejte celú rastlinu od listov po korene. Vložte teda 5 kg čerstvej žihľavy do vedra, položte ich na slnečné miesto a potom dolejte 20 litrov vody. Nechajte 10 dní kvasiť, potom preceďte a nalejte päťnásobné množstvo vody. Používa sa na zavlažovanie alebo postrek.
  3. Do 3 litrov vody pridajte pol šálky cukru a 100 gramov pivovarských kvasníc. Zakryte a nechajte stáť týždeň. Pridajte šálku tejto zmesi do 10 litrov vody a touto paradajky zavlažte.
  4. Pridajte 1 liter mlieka do 9 litrov vody a pridajte 30 kvapiek jódu. Raz týždenne touto zmesou zalejte stonky a celú rastlinu.
  5. Ak ste jedli banán, nevyhadzujte šupku, jednoducho ju nakrájajte na menšie kúsky a umiestnite ju okolo stonky. Môžeme trochu zakopať do zeme. Draslík a horčík v banánovej šupke poskytujú paradajkám potrebné živiny.

Zdieľajte tieto geniálne nápady na pestovanie rajčín aj s Vašimi priateľmi! Určite sa im tiež budú hodiť!

Zdroj: tudasfaja.com

You Might Also Like