Máte nepríjemný problém so suchou pokožkou a padajú vám vlasy? Zistite aké vitamíny Vášmu telu chýbajú!

Najprv sa spýtajte sami seba – viete čo sú vlastne vitamíny? Musíme si uvedomiť, že vitamíny sú organické chemické zlúčeniny, životne dôležitého významu, ktoré náš organizmus nutne potrebuje.

Medzi obvyklé príznaky, ktoré vidíme keď vitamíny nemáme, je suchá koža, červená vyrážka, vypadávanie vlasov a mnoho ďalších.

popraskané pery

Praskliny na perách znamená, že vám chýba železo, zinok a vitamín B (B3, B2 a B12) . Mali by ste vedieť, že sa jedná o bežný prípad medzi vegetariánmi, pretože nemajú dostatok vitamínov a živín, v dôsledku ich obmedzenej stravy.

Ak sa chcete zbaviť tohto problému, mali by ste konzumovať dostatočné množstvo arašidov, strukovín, kuracieho mäsa, lososa, tuniaka a vajec.

Potrebujete dostatočný príjem vitamínu C , ktorý vám pomôže bojovať proti infekciám. Tieto produkty môžete kombinovať so zeleninou ako je brokolica, červená paprika, kapusta a karfiol.

Červená vyrážka na tvári a vypadávanie vlasov

Ak ste sa stretli s niektorými z týchto príznakov, tak vášmu telu chýba vitamín B7.  Lekári nazývajú tento vitamín ako vlasový vitamín.

Jedzte čerstvé vajíčka , ktoré sú bohaté na proteín nazývaný avidín, ktorý zabraňuje absorpciu biotínu v tele. Ďalej jedzte  viac lososa, avokáda, húb, sójových bôbov, vlašských orechov, malín a banánov.

Červené alebo biele kožné zmeny, ktoré sú podobné akné

Tieto symptómy signalizujú nedostatok vitamínu A a E . Ak sa chcete zbaviť tohto problému, mali by ste jesť menej jedál , ktoré sú nasýtené margarínom a bylinným tukom.

Zvýšte prísun zdravých tukov. Jedzte zelenú zeleninu, mrkvu, sladké zemiaky a červenú papriku. Majú v sebe veľa Beta-karoténu a pomôžu vášmu telu získať potrebné vitamíny. Ak sa vystavíte na pár minút slnku, dodáte telu vitamín D.

Necitlivosť a brnenie v rukách a v nohách

Ak sa často stretávate s takými príznakmi, potom vášmu telu chýba vitamín B (B9 alebo B6, B12) . Tieto príznaky sa môžu stretnúť s anémiou, depresiou, hormonálnou nerovnováhou a únavou. Potrebujete teda konzumovať kuracie mäso, krabie mäso, vajíčka, chren a špenát.

Svalové kŕče, silná bolesť v prstoch, zápästí, nôh a chrbta

To je spôsobené tým, že vám chýba horčík, vápnik a máte nedostatok draslíka. Najlepším spôsobom, ako sa zbaviť tohto problému je jesť jablká, grapefruit, čerešne, cuketu, lieskové orechy, mandle, banány, brokolicu, kapustu, špenát.

You Might Also Like