Nespútané kučery, ako sa starať o kučeravé vlasy!

Sexi rebelské kučery, ktoré pôsobia veľmi exoticky a nespútane. Nikto nevie lepšie aká vie byť zložitá starostlivosť o vlasy ako práve majiteľky tých kučeravých. Kučeravé vlasy bývajú nepoddajné, vysušené a akoby mali vlastnú vôľu a osobnosť. V starostlivosti o nich treba postupovať celkom inak ako pri vlasoch rovných. Vyzbroj sa teda trpezlivosťou a hor sa do boja s roztopašnými kučerami. Ak chceš teda vedieť, ako sa starať o kučeravé vlasy prinášame ti zopár osvedčených trikov ako tento boj vyhrať.

1. Jemná starostlivosť

Tu platí menej je viac. Menej umytí a použitých prípravkov. Kučeravé vlasy patria k tým citlivejším, dôležitý je preto spôsob ich čistenia. Dvakrát týždenne, vlažnou vodou (príliš teplá by ich mohla vysušiť) použitím prípravkov na kučeravé vlasy. Nevynechávaj ani kondicionér, ktorý aplikuj od polovice vlasov až ku končekom, aby si nezaťažila vrchnú časť vlasov.

Súvisiaci obrázok

2. Intenzívna hydratácia

Kučeravé vlasy sa vyznačujú suchými končekmi a krepovatením. Najlepší spôsob ako bojovať proti týmto nepriateľom krásnych prameňov je hydratácia v podobe másk, zábalov a olejov. Minimálne raz mesačne im dopraj takéto rozmaznávanie.

3. Správny strih

Správny strih dokáže divy, pri kučeravých vlasoch to platí dvojnásobne. Účes nielen odľahčí, ale efektívne vymodeluje. Voľ postupný rozstrih, ktorý dodá na pružnosti, no vyhni sa príliš krátkym vrchným vlasom, inak riskuješ účes alá pudlík.

4. Šetrné česanie

Česanie kučeravých vlasov býva hotová pohroma. Kučery nielen stratia svoj tvar, ale tento boj je často bez víťaza. Pravidlom je česanie čerstvo umytých vlasov pomocou hrebeňa s riedkymi zúbkami z prírodných materiálov, ktoré sú šetrné k vlasovému vláknu.

5. Prirodzené sušenie

O tom, že fén a horúci vzduch je prirodzený nepriateľ krásnych kučier si už určite počula. Pre ich dobro uprednostni prirodzené schnutie na vzduchu a keď sa nevieš vzdať fénu siahni radšej po difúzeri a studenom vzduchu. Vlasy suš len pridržaním difúzera na istej partii vlasov a takto pokračuj po celej hlave. Žiadne divoké pohyby a rozlietané pramene.

Súvisiaci obrázok

6. Žiadna žehlička

Je notoricky známe, že kučeravé ženy túžia po rovných a lesklých vlasoch, preto radi siahajú po žehličke. Áno, zmena je to veľká, no za tú cenu? Zdraviu tvojich kučier to teda neprospeje. Vlasy sa poškodzujú, končeky vysušujú. Okrem toho, tvoje kučery ťa robia takou výnimočnou, prečo sa ich chceš teda vzdať?

 7. Žiarivý lesk

Kučeravé vlasy majú tendenciu byť matné a bez lesku. Hydratáciou môžeš v podstatnej miere tento fakt zmeniť, ale pre ešte výraznejší efekt siahni aj po iných stylingových produktoch, ktorých je v obchodoch veľa. Spreje, krémy a gély, všetky sú dobrými pomocníkmi.

Kučeravé vlasy sú vždy ženské a krásne.  Dnes nie je ich trend a majitelky kudrliniek ich majú tendenciu narovnávať, ale vlnité kudrlinky vyzerajú veľmi očarujúco a priťahujú mužov i opačné pohlavie. Správna a neustála starostlivosť o vlnité vlasy umožní, aby ich majiteľka bola vždy neodolateľná, bez toho, aby trávila veľa času vytváraním účesu. Preto ich milujte a starajte sa o ne, zaslúžia si to.

zdroj: .ladyfashion.info

You Might Also Like