Na bradavice, vyrážky a znamienka na pokožke mi pomohol tento prírodný recept. Dnes už s nimi problémy nemám

Bradavice, kurie oká, výrastky na koži. To všetko sú nepríjemnosti, s ktorými sa stretáva príliš veľa ľudí. Keby každý, komu niečo na tele vyrastá, chodil ku kožnému lekárovi, nestíhali by chodiť ani spať. Bradavice a kožné výrastky sa však dajú ľahko odstrániť.
Ak vám lekár potvrdil, že vaše bradavice alebo výrastok na koži nie je nič medicínsky závažné, môžete s čistým svedomím odísť domov a premýšľať, ako sa tej potvory zbaviť. Nechcete podstupovať chirurgický zákrok, ale bradavica je nevzhľadná a vadí vám? Poďte sa pozrieť, čo jej pomôže zmiznúť.

Zdravotne vám síce neublíži, vie však potrápiť vaše sebavedomie. Kto by sa už len chcel dobrovoľne prechádzať s výrastkom na tvári alebo odhaľovať tie časti tela, kde sa niečo podobné nachádza? Ľudia nemajú radi taký pohľad a mnohí sú natoľko neslušní, že nad vami ešte aj znechutene pokrčí nos. Na bradavice existuje množstvo chemických kozmetických prípravkov. Pri kožných výrastkov je však lepšie sa takým prípravkom vyhýbať, pretože na vašu beztak citlivú kožu môžu mať neblahé účinky.Najlepšie je prírodný metóda a táto je naozaj osvedčená. Ak ste ju ešte nepoznali, mali by ste vedieť, že vo svete nie je žiadnou novinkou. Ľudia ju používajú celé stáročia a prináša spokojnosť a navracia sebavedomie mnohým tým, ktorí kedysi bojovali s kožnými nepríjemnosťami.

Budete potrebovať:

jablčný ocot
mydlo
vatové tampóny
teplú vodu
bavlnený uterák

postup:

Postihnuté miesto si dôkladne umyte mydlom a teplou vodou. Kožu osušte jemným prikladaním uteráka. Ide o to, aby sa postihnuté miesto prekrvilo ešte pred aplikáciou kyseliny octovej.

Vatový tampón alebo vatový chumáč namočte do teplej vody a priložte ho na bradavicu či výrastok približne na 10 minút. Výrastok sa trochu zvláčni, čo zaručuje lepšiu spoluprácu pri ďalšom kroku.

Keď ste odstránili vatový tampón s vodou, namočte ďalší vatový tampón do jablčného octu a nešetrite. Priložte na kožný výrastok a nechajte pôsobiť pri stredne silnom tlaku aspoň ďalších 10 minút.

Miesto si opláchnite teplou vodou a osušte. Po aplikácii octu môžete cítiť mierne podráždenie pokožky, po chvíli by však malo zmiznúť.

bradavice2

Túto procedúru opakujte každý deň, až kým bradavice alebo kožné výrastok sám neodpadne. Pozor! Nikdy bradavicu netrhajte, aj keď už budete vidieť, že sa začína odlupovať. Mohli by ste si zarobiť na nepekné jazvičky. Koža musí výrastok pustiť sama. Takže ak sa stane, že výrastok sa vám začne pomaly odlupovať a pohybuje sa vám na postihnutom mieste, radšej ho zalepte náplasťou a čakajte.

bradavice3

Nečakajte, že bradavica odpadne za pár dní. Zvyčajne táto procedúra trvá aj niekoľko týždňov. Dôležité je nezanedbať pravidelnosť. Ocot bradavicu pomaly rozleptáva a „vypaľuje“ z miesta na koži. Tento proces trvá dlho, ale má to svoje výhody. Keby bradavica odpadla hneď, koža by nemala dostatok času prirodzene sa zaceliť, čo by malo za následok nepekné jazvy.

bradavice4

Keď vám bradavica postupne opadne, neľakajte sa, ak vám na mieste ostane červená chrasta. Aj tá musí sama zmiznúť, preto ju v žiadnom prípade nepoškrabte ani neodlupujte.

Výsledok je zaručený a budete ním naozaj milo prekvapení. Ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša.

bradavice5

Ak sa trápite, prečo sa bradavice vyhadzujú na tele práve vám, spomaľte.Najčastejšou príčinou tohto kožného ochorenia sú HPV vírusy, ktoré sa prenášajú na človeka kvapôčkovou infekciou, prípadne intímnym stykom. Väčšina z nich je neškodná, najmä ak hovoríme o tých, ktoré spôsobujú kožné výrastky.

Kožné výrastky môžu byť rôzne veľké a každý z nich môže mať inú konzistenciu. Ak sa lepšie pozriete, možno uvidíte, že práve vaše bradavice je akoby na stopke a tak pripomína hríbiky, ktoré niekedy nachádzame v lese vyrastať zo stromovej kôry. A naopak, možno máte práve takú, ktorá na vašej koži len sedí a tvári sa, akoby tam ani nebola. Na dotyk však môže aj trochu bolieť.

bradavice6

Bradavice by ste si nemali zbytočné chytať ani dráždiť. Niektoré si môžete častým chytaním a trením rozniesť aj na iné miesta na vašom tele. A máte o problém navyše. Rovnako je dôležité nedráždiť výrastky oblečením alebo šperkami. Pokiaľ máte bradavicu na krku a v jeho okolí, rozhodne sa rozlúčte s retiazkou. Aspoň dovtedy, kým sa bradavice alebo výrastky nezbavíte. Ak máte bradavice v podpazuší alebo v intímnych oblastiach, dávajte si pozor na holenie týchto miest. Prílišné trenie kožných výrastkov môže viesť k bujneniu buniek a tým aj k rakovine.

Zdroj: takprosto cc

You Might Also Like